Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A katonai pálya és a vegyészmé...

A katonai pálya és a vegyészmérnöki pálya összehasonlítása. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
tehát kezdésnek leszögezném hogy 14 éves fiú vagyok.és eközött a két foglalkozás közt vacilálok.szeretnék egyetemet végezni.azért húzok inkább a katonaság felé, mivel ezek a dolgok mindig is érdekeltek, és úgy érzem szivesebben tanulnék ezekkel kapcsolatos dolgokat (a kémia is érdekel, de én száraznak érzem, nem köt le, annak ellenére hogy hálistennek jó vagyok belőle). ha a ZMNE-n végzek tudtommal hadnagyi rendfokozatot kapok, ami olyan 210-230 ezres fizetés között mozog (javítsatok ha nem így van). Egy kezdő vegyészmérnök fizetése is itt kezdődik, de nyilván ez mindkét esetben emelkedik/het.Katonára mindig szükség van és a vegyészmérnök is hiányszakma. szerintetek melyik mellett döntsek?
2010. dec. 13. 19:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
első vagyok azt még nem tudom mi leszek biológia tagozatos gimnáziumba megyek(ha sikerül)
2010. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak azért mert érdekel a hadtörténelem, a háborúk stb. ne menj katonának... én elkövettem ezt a hibát, de szerencsére még időben otthagytam a zmne-t.
2010. dec. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nem szereted a kémiát, akkor ne menj se vegyésznek, se vegyészmérnöknek, mert amit nem szeret az ember, azt csinálni se fogja szeretni.
2010. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!