Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A katonai pálya és a vegyészmé...

A katonai pálya és a vegyészmérnöki pálya összehasonlítása. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
tehát kezdésnek leszögezném hogy 14 éves fiú vagyok.és eközött a két foglalkozás közt vacilálok.szeretnék egyetemet végezni.azért húzok inkább a katonaság felé, mivel ezek a dolgok mindig is érdekeltek, és úgy érzem szivesebben tanulnék ezekkel kapcsolatos dolgokat (a kémia is érdekel, de én száraznak érzem, nem köt le, annak ellenére hogy hálistennek jó vagyok belőle). ha a ZMNE-n végzek tudtommal hadnagyi rendfokozatot kapok, ami olyan 210-230 ezres fizetés között mozog (javítsatok ha nem így van). Egy kezdő vegyészmérnök fizetése is itt kezdődik, de nyilván ez mindkét esetben emelkedik/het.Katonára mindig szükség van és a vegyészmérnök is hiányszakma. szerintetek melyik mellett döntsek?
2010. dec. 13. 19:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én biztos vegyészmérnök lennék 14/f vagyok én is de mondjuk nekem meg a katonaság lenne unalmas
2010. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
mert te minek készülsz különben?
2010. dec. 13. 19:54
 3/13 anonim ***** válasza:

14 évesen még ne ilyenekkel foglalkozz...

egyébként vegyészmérnök!

2010. dec. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
bár rámondhatnám hogy ne ilyenekkel foglalkozzak, de sajnos nagyon is tudnom kéne, hogy mi szeretnék lenni, hogy milyen tantárgyra feküdjek rá, tanuljam erősen.
2010. dec. 14. 14:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha vegyészmérnök szeretnél lenni, akkor a matematikára, a fizikára és természetesen a kémiára készülj rá jobban.


Talán azért nem köt még le a kémia, mert emlékeim szerint az általános suliban minden kísérletet a tanár csinál. Viszont egy vegyipari szakközépiskolában már a diákoknak is rendes laboratóriumi gyakorlatuk van.

Az egyetemen meg szintén lesz labor pl.: általános kémia, szervetlen klémia, szerves kémia, fizikai kémia, radiokémia stb.


Egy kezdő vegyészmérnök fizetése cégfüggő, vagyis nem mindegy, hogy milyen és melyik céghez negy dolgozni.

2010. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
8 osztályos gimnáziumba járok, tehát a vegyipari szakközép-el elkéstem, de köszönöm a választ
2010. dec. 15. 15:32
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és még annyit hogy a katonaságról is írhatnátok, negatívumok, pozitívumok, ilyenekre gondoltam.
2010. dec. 15. 15:33
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha hagynád magadra hagyni még egy-két évig az egyéb tantárgyakat is.

..mindezt így, ennyire konkrétan nemhogy 14, de 18 évesen sem kell tudni. Két év múlva meg majd egyszer csak belsőépítész akarsz majd lenni. Azok a gimnáziumi évek egészen jól kibírhatóak. Mi lenne, ha mindent tanulnál, amit tanítanak?

Üdv, HajDoktor

2010. dec. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Katonasággal az a gond, hogy aki ott van nem beszélhet, aki meg nincs annak fingja sincs róla, valszeg ezért nem írnak semmit. Én tapasztaltam milyen, ha írsz privátba egy msn címet mesélek szívesen. Elöljáróban annyit, hogy utálom a kémiát, de inkább arra mennék, ha ezek közül kell választani.
2010. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
utolsó:írtam
2010. dec. 16. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!