Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri mesterszakr...

Szerintetek megéri mesterszakra menni?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok alkalmazott közgazdaságtan alapszakon és elkezdtem utánajárni hogy megéri-e mesterképzésre menni. Megnéztem pár álláshirdetős oldalt(pl.: profession.hu) és csak annyit írnak a legtöbb elváráshoz h középfokú vagy felsőfokú gazdasági végzettség...az a kérdés, hogy a felsőfokú végzettség alatt mit értenek: kell-e a mesterképzéses diploma vagy elég a BA-szintű?

Eddig természetesnek vettem,hogy BA után jelentkezni fogok MA-ra is, de kezdem meggondolni magam, ha nem muszáj nem szeretnék még 2 évet tanulni...max majd levelezőn ha később meggondolom magam.


Ti mit gondoltok? Ti tovább fogtok menni mesterre?


2010. dec. 10. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

ha elvégzed az MA-t, többet kell, hogy fizessenek:)

de komolyra fordítva a szót:

én harmadéves vagyok más szakon, és mindenképpen jelentkezni fogok MA-ra.nem a pénz miatt, hanem mert egyszerűen érdekel!!!


szóval én komolyan nem értelek...nincs olyan, hogy "muszáj" elvégezni,meg hogy "kell" az MA diploma.nem muszáj és nem kell.így is lehet állásod, de lehet, hogy se így, se MA-s diplomával nem lesz.szerintem akkor végezd el, ha ÉRDEKEL,és úgy érzed,hogy szeretnél ezzel foglalkozni és jobb szakemberré válni.


amúgy ha én bírálnám el a jelentkezésed, és az interjún ilyen lenen a hozzáállásod, se diplomával se nélküle nem vennélek fel...hidd el, HR gyakornok vagyok, és hamar kiszórjuk az ilyen attitűddel rendelkező jelentkezőket.

2010. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 St.Germain válasza:

Van egy nagy gond a mesterképzéssel. (természetesen csak az én szakom tapasztalatait írom, nem tudom, hogy máshol is így van e).


Szóval. Ahol én tanulok, ott a mesterképzés fele meg a régi egyetemi képzésnek, e még így is kevesebbet ad tanulmányok szempontjából, mint az említett egyetemi szak.


Na most, tételezzük fel, hogy te elvégzed a mesterképzést, elmész állásinterjúra, meg megy egy régi képzésben végzett. Mivel az előttem szóló is leírta, hogy többet kell, hogy fizessenek (ami nem azt jelenti, hogy többet is fognak), inkább azt veszik fel, akinek valószínűleg nagyobb a "tudása", ami a papírból kiderül. Persze sokat számít majd a megjelenés, a hozzá állás, felkészültség...stb. De a két papír közül a mindenképp a másik ér többet.


Ha meg csak alapszakod van, akkor nem kell annyit fizetni.


Hangsúlyoznám ismét, hogy ez az én szakomra igaz, én így látom, lehet a tiédből nem is volt régen egyetemi képzés, illetve nem is így van. Csak átgondolni, és esetleg ilyen szemlélettel is vizsgálni a dolgot.


Én személy szerint azt javasolnám, hogy inkább nézz körül, hogy melyik másik szak van ahol tudsz tárgyakat elfogadtatni ebből az alapképzésből, és még talán érdekelne is. Mert ha találsz olyan szakot, ahol csak pár tárgy eltérés van, akkor meg lehet azt csinálni, hogy ott véged el a mesterképzést, annak a szaknak az alapképzéséből a hiányzókat simán meg tudod csinálni közben.


Ez azért is jó, mert lesz jóformán 2 szakmád, az egyik alapképzés, a másik mester. És a másik szak mesterképzéséhez nem kell annyival többet tanulnod, hogy ne érje meg. Ha van plusz 8-10 tárgy az semmi.

2010. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értettem, amit a második hozzászóló írt, arról, hogy a régi diplomásokat inkább felveszik, mint az újakat, de abban egyetértek vele, hogy a mesterszaknál próbálj meg vmi más terület felé menni. Főleg ha annyira nem érdekel, amit most tanulsz. Gondolom nem érdekel annyira, mert különben, nem lenne kérdés számodra, hogy menj-e tovább:-)

Én pl még a régi rendszerben főiskolán elvégeztem az idegenforgalmi és szálloda szakot, és februártól ha felvesznek:-) marketinget fogok tanulni. És még csak nem is kell majd plusz tárgyakat felvennem, teljesen elfogadták a kreditjeimet...és így két szakterületről lesz dilpomám, ami csak hasznosabb, mint az egyféle...nézz körül felvin, hogy te milyen irányokba tudnál jelentkezni még a diplomáddal.

És levelezőn is végezheted a mesterszakot, és akkor már dolgozhatsz is közben.

2010. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsőnek: ne ítélj el egy ilyen kis rövid kérdésből :) igenis szeretem a szakomat sőt tanulni is szeretek csak az a probléma h suli mellett dolgoznom kell és már 23 éves vagyok...mire a mestert elvégezném 26 lennnék.Ezért mérlegelnem kell, hogy bevállaljam-e még a mesterképzést. És lehet h pont azért nem alkalmaznának mert túlképzett vagyok és sokat kellene fizetni. Bizonytalan vagyok.
2010. dec. 10. 20:00
 5/10 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak: Attól h van papírom a mesterképzésről nem feltétlenül jelenti azt h jó vagyok a szakmában :) Lehet h egy jó gyakornoki hellyel többre mennék.


Amúgy ha mennék mesterre akkor pénzügyhöz lenne kedvem, de az én BA szakomról (elvileg) nem lehet jelentkezni, de még utánajárok.

2010. dec. 10. 20:07
 6/10 A kérdező kommentje:

Harmadiknak: Igen eddig úgy néz ki h a levelező lesz belőle :)


Köszönöm h írtatok! :)

2010. dec. 10. 20:09
 7/10 St.Germain válasza:

3. válaszoló, mint írtam, én csak a saját szakomból indultam ki. Tényleg nem tudom, hogy máshol hogy mennek a dolgok, ezt a kérdezőnek kell eldönteni illetve látni.


Illetve az, hogy látom, hogy a bsc rendszerben tanulók mit tanulnak, és tudom azt, hogy én az igazi egyetemi képzésen mit tanultam. Ha nem így van, akkor megyek és felkapaszkodok inkább egy kukásautó hátuljára. Közel sem olyan szintű képzést kapnak, és ez nem az ő hibájuk, ez annak a sok okosnak aki eltalálta, hogy Magyarországnak szüksége van erre a rendszerre, persze mindenhol meghalt, de nekünk kell.


Na mindegy, elkalandoztam. :D

2010. dec. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az h senki nem tudja megmondani h az alapszakos diploma mit ér és h tudjuk-e majd hasznosítani az itt tanultakat...kérdés h amit mesteren tanítanának az mennyivel lenne gyakorlatiasabb, tartalmasabb.

Mert pl. elemző mesteren megtanítják a közgazdaságtan gondolkodásának elmélettörténetét,de a munkánk során biztos h nem kell.

Sztem az a baj a Bologna-rendszerrel,h mindenbe belekapnak, minden tárgyból van 1 félév , de az semmire sem elég :S pl.számvitelből, kevés a gyakorlat, pedig azt sztem minden közgazdásznak vmilyen(ha nem is könyvelői) szinten jó lenne ha gyakorlatban is tudná hasznosítani...

Vagy gyakorlaton megmutathatnák h kell kezelni az olyan szoftvereket amiken majd dolgoznunk kell és ez nem az Access-be merülne ki amit félévig vettünk. Szaknyelvből sem csak 1 félév kellene, mert hiába tud vki középfokon angolul ahhoz h folyékonyan lökje a gazdasági szakkifejezéseket vagy egy tárgyaljon nem elég 1 félév az tuti. Az a baj h az egyetemből kikerülve fogják látni a többiek is h a java még ezután jön.


Na jó most kicsit én is elkalandoztam :)

2010. dec. 11. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:

Lehet elkalandoztál, de amúgy teljesen igazad van. Sajnos. Tényleg nem tanítják meg rendesen a számvitelt, úgy ahogy az életben kellene csinálni egy cégnél. Nem tudom, nálatok mutattak-e be könyvelési programokat, de nálunk nem volt ilyen, ha anyukámnak nem lenne pont könyvelő irodája, azt sem tudnám, hogy működik az egész könyvelés...Pedig végig szenvedtem a számvitel órákat.

A szaknyelv mondjuk nekünk több félév volt, de mindig csak szabadon választható, és nem is sokat ért, max szintfentartásra volt jó.

Én idén szeptemberben elkezdtem egy mesterszakot levelezőn, de pont azért, mert az egész suli, a tanárok, senki nem vette vhogy komolyan az egészet, abba is hagytam gyorsan. De még nem adtam fel teljesen, és februártól jelentkeztem egy szerintem komolyabb helyre, és azért is megcsinálom a mesterképzést:-)

2010. dec. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én mérnöknek tanulok. Néhány szaktársam elment egy egyetemi állásbörzére és odamentek egy nagy vegyipari cég standjához. És el is lettek onnan küldve, de csak finoman. Mert csak BSc-sek voltak.


Szóval én megyek MSc-re, persze ha meglesz a záróvizsgám, illetve ha felvesznek az egyetemre.


Amúgy nézzél megy netes álláskereső portált, hogy ott milyen képzettséget várnak el egy közgazdászoktól.

2010. dec. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!