Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnék hatékonyan tanulni?

Hogy tudnék hatékonyan tanulni?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, jelenleg másodikosként. Szeptember óta konkrétan annyit tanulok, hogy beledöglöm, mégis egy csomó mndennel szenvedek és alig-alig megy. Nem értem, mert tényleg rengeteg időt töltök otthon tanulással! Arra tudok gondolni már csak, hogy a technikámmal van baj...

Segítsetek, mi lehet a baj, hogy tudnék hatékonyan tanulni? Mindjárt itt a vizsgaidőszak, de én már most kivagyok és nem tudom, hogyan fogom tudni végigcsinálni, főleg így!


köszönöm


2010. dec. 7. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Magolni kell vagy logikázni?Humán?reál?
2010. dec. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mindenki máshogy tud jól tanulni, ezt neked kell kikísérletezni. Nekem szerencsém volt, mert nem is kellett tanulnom soha, csak ránéztem az egyenletekre és megragadtak, egyszer kellett a szöveget is csak elolvasni. Nem kellett bejárnom órákra sem, csak vizsgázni voltam benne. ELTE-TTK fizikus szakban.
2010. dec. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az emberek legtöbbje vizuális típus. Próbáld meg lerajzolni, ahogy olvasod, bármiről is legyen szó, akár humán, akár reál. Én gimiben a versekhez is egyszerű képeket rajzoltam, melyen igyekeztem mindent feltüntetni. Most egyetemen biológia szakon is rajzolok, és beválik, mint mindig. Egyébként nekem is nehezen megy a magolás. Ja, és mindenekelőtt győződj meg róla, hogy valóban azt tanulod amihez kedved van, mert a lelkesedés adja a legnagyobb erőt. Sok sikert a vizsgákhoz! :)
2010. dec. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!