Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha most szeretnék felvételizni...

Ha most szeretnék felvételizni főiskolára vagy egyetemre, akkor mi alapján történik a felvétel?

Figyelt kérdés
Én 2002-ben érettségiztem.Most 25 éves leszek,és van egy 11 hónapos kislányom.Szeretnék tanulni,míg itthon vagyok.Azonkívül,hogy van felvételi,az érettségimet hogyan veszik figyelembe?Én még ugye nem többszintű,emeltszintű érettségit csináltam.Akkor hogy van ez?
2009. jan. 17. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
2009. jan. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok eligazodni a felvi-n.Hiába kattintok a 2009-es ponthatárra,nem azt jelenetí meg.Azt se tudom megnézni,adott intézménynek mi a követelménye,ponthatára.Hogyan induljak neki?
2009. jan. 17. 20:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd meg a könyv változatát, szinte minden könyvesboltban lehet kapni, de siess, mert a határidő február 16.
2009. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem a legjobb, ha felhívod az iskolát, ahova jelentkezni szeretnél és megkérdezed telefonon. Ez a legbiztosabb.
2009. jan. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 2009-es ponthatárok közül csak a februárban induló képzésekre vonatkozóak vannak fenn. A szeptemberire mások is kíváncsiak lennének, de azt majd júliusban :-)

[link]

Itt találod a korábbi évek ponthatárait. Az érettségi követelményeket pedig úgy tudod megtalálni, hogy a szakkeresőben megkeresed az intézményt és a szakot, ott pedig ki lesz írva, miből kell érettségizned.

2009. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!