Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mérnök jöhet szóba?

Milyen mérnök jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Ha esetleg nem tudtok segíteni, akkor tudtok mondani olyan helyet, ahol tudnak segíteni ebben?

Úgy gondolom, hogy a természet tantárgyakon kívül(föci, biosz, kémia) minden tantárgyból jól teljesítek. Így lehetek valamiféle mérnök, milyen?


2010. dec. 2. 19:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem minden mérnöknek van anyagismerete. És az anyagismeretnek sincs sok köze a kémiához. Most tanulom éppen és nincs sok köze. Attól függ milyen mérnök akarsz lenni: ha építész/építő, akkor jó kézügyességednek kell lennie, a villamosoknak jónak kell lenniük fizikából, az energósoknak a hőtan/áramlástan részét kell tudniuk, a mechatrósok meg nem tudom mit csinálnak. :D Az informatikusokat nem is sorolom. Van még vegyész- és biomérnök is, azoknak a biosz-kémia vonalon kell alkotniuk. Vannak még földmérő/földrendező mérnökök, nekik a földrajz kell. Anyagmérnöknek/, kohómérnök a kémia, bányamérnöknek a földrajz.

Én gépészmérnöknek tanulok, ide rajz kell, stabil matektudás + kitartás.

2010. dec. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

23:24

Azt hittem, hogy a földmérő mérnököt kihagyod amikor olvastam a felsorolásodat, de nem :). Amúgy földmérőknek se kell ám nagyon előzetes földrajz tudás, meg amit tanítanak az is lekorlátozódik arra, ami kell. Ide inkább geometria kell, meg informatika. Írhatnám a matekot is, de az minden mérnökin kell.

2010. dec. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

23:38

Azért egy kicsi földrajz, csak kellhet. :)

Legalább tudják mibe szúrják le azokat a mérőbigyókat vagy miket. :D


Kérdező: Ezek mind nagyon szép szakmák, szinte lehetetlen rosszul választani. Mindegyiknek megvan a maga varázsa. (és kínja :D)

2010. dec. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Még valami a kérdezőnek:

Ne csak a divatos főiskolák/egyetemek, divatos színes-szagos szakjait nézd meg. Találni néha igazi kincseket a felvételi tájékoztatóban is, amivel később hülyére keresheted magad.

Néhányat még mindig kihagytam: közlekedésmérnök, könnyűipari mérnök, ipari termék és formatervező, vadgazdamérnök, növénytermesztő mérnök, élelmiszermérnök, környezetvédelmi mérnök, biztonságtechnikai mérnök, faipari mérnök, mezőgazdasági mérnök, stb...

2010. dec. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően a legtöbb mérnök szakon a fizika és a matematikia az, ami nagyon fontos, és aztán még minden iránynak megvannak a maga specialitásai. Anyagismeret persze hogy van egy csomó mérnök szakon, de azért az, hogy nem vagy jó kémiából, messze nem kizáró ok. Felvételizni egyáltalán nem kell belőle.

Sima gépészmérnök például biztosan nem kell, hogy beleszakadjon a kémiába, de a közlek sem hiszem.

2010. dec. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!