Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen mérnök jöhet szóba?

Milyen mérnök jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Ha esetleg nem tudtok segíteni, akkor tudtok mondani olyan helyet, ahol tudnak segíteni ebben?

Úgy gondolom, hogy a természet tantárgyakon kívül(föci, biosz, kémia) minden tantárgyból jól teljesítek. Így lehetek valamiféle mérnök, milyen?


2010. dec. 2. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
kémia szükséges a mérnökihez:-) nagyon állj rá ha mérnök akarsz lenni, ugyanis az anyagismeret fontos
2010. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
szóval akkor nincs esélyem, kémi nélkül?
2010. dec. 2. 19:38
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
felvi.hu
2010. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Az első baromságot mondott :) Nem tudom, hogy honnan vette, hogy minden mérnök tanul anyagismeretet :)
2010. dec. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én építőmérnöknek tanulok, anyagismeretet is tanulok, ennek a nagyrésze még is inkább mese, és semmi köze a kémiához! :) Nekem is "nem szeretem" tárgy volt középiskolában, ahogy a fizika is, még is itt kötöttem ki! :) Ha van benned egy kis szorgalom, akkor megtudod csinálni azt az egy-két félévet, amikor jobban nyomják ezeket, persze nem mindegy milyen mérnök szeretnél lenni. Nyilván vegyészmérnöknél elengedhetetlen a kémia, villamosmérnöknél mondjuk a fizika, az építésznél mindkettő elhanyagolható mennyiségű, de annál brutálisabb a mechanika :)
2010. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam meg például geodézia.
2010. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
mindenféle mérnök tanul anyagismeretet, /tesom villamosmérnöknek tanul és nekik is van.../
2010. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

21:13

Én meg mérnöknek tanulok, és az én mintatervemben nincs ilyesmi.

2010. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
vagyis akkor nem tudnék semmilyen mérn9k lenni, gaz?
2010. dec. 6. 16:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem igaz. Valamennyit segít a középiskolai tudás, de ha elég szorgalmas vagy, akár lyukas középiskolai tudással is el tudod végezni az egyetemet. Az segít, ha matekból jó vagy (próbálj meg emelt szinten érettségizni), és az sem rossz ha fizikából, de egyik sem életbevágó. Rengeteg féle mérnök van, nézz utána a felvi.hu-n vagy a Tájoló nevű kiadványban, ez egy könyv, bármilyen könyvesboltban kapható, és évente jelenik meg.
2010. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!