Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha érdekel az EU, nemzetközi...

Ha érdekel az EU, nemzetközi kapcsolatok, diplomácia, ENSZ, az ún. válságövezetek helyzete (Koszovó pl. ), akkor a nemzetközi igazgatási vagy a nemzetközi tanulmányok szakra érdemes inkább jelentkezni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 20:10
 1/4 anonim válasza:
Nemzetközi tanulmányokra. De érdemes végigondolni, hogy mit akarsz kezdeni utána. Én is ilyenen végeztem, de semmi hasznát nem veszem:( Úgyhogy most elkezdtem egy teljesen más szakot. Ha van konkrét célod, ahol dolgozni szeretnél persze akkor érdemes.Amúgy érdekes szak és szerettem
2010. dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, a legjobban a Koszovóhoz hasonló országok helyzete érdekel, vagyis amelyeknek a függetlensége kérdéses. De nem tudom, erre érdemes-e alapozni...A nk. tanulmányokról hallottam olyat, hogy mindenfélét tanulnak, de végül semmihez sem értenek igazán...

Ha végeztél, akkor van már elképzelésed arról, hogy mennyire lehet ezzel a szakkal elhelyezkedni? Neked sikerült, illetve volt csoporttársaknak? Tudom, idegen nyelv fontos (ezzel nincs is gond, angol-német középfok, spanyolt most kezdtem), meg a kapcsolatok is, de ezek nem a szak megkezdése előtt alakulnak ki:))

Köszi a választ egyébként.

2010. dec. 1. 20:37
 3/4 anonim válasza:
Egy ideig dolgoztam a szakmában - az egyik minisztériumban, de én nem bp-i vagyok. Mikor a főnökömnek menni kellett én is hazaköltöztem vidékre. Itt nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Amikor elkezdtem úgy gondoltam, hogy valahol külföldön fogok dolgozni, legszívesebben az ENSZ-ben dolgoztam volna, de mást hozott az élet:)Amúgy én is úgy látom, hogy nagyon sok mindenről tudok valamit, de mégse tudok semmit:) Ha újra kezdeném másik szakot választanék... de ez csak az én véleményem. Merre szeretnél dolgozni?
2010. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
18%

"Ha érdekel az EU, nemzetközi kapcsolatok, diplomácia, ENSZ, az ún. válságövezetek helyzete (Koszovó pl. )"


Akkor olvass ilyen témájú könyveket. Mindig menő, még egy kicsit szexi is, ha valakit nemcsak a hülye tévésorozatok érdekelnek.


"akkor a nemzetközi igazgatási vagy a nemzetközi tanulmányok szakra érdemes inkább jelentkezni?"


Egyikre sem érdemes jelentkezni. Ha az érdemesség érdekel, akkor menj villamosmérnöknek, gépészmérnöknek vagy vegyésznek, vagy ha azokat nem bírod, akkor orvosnak, jogásznak vagy pénzügyi főiskolára.

2010. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!