Tanári képzés, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban fősulis-egyetemista és már végzett válaszolóktól szeretnék kérdezni.


A tanári szakról annyit tudok egyelőre, hogy például el kell menni Anglisztika alapra, és később a mesterszakon mint angoltanár kell továbblépni. Hallottam viszont azt is, hogy egy ilyen alapképzés során van egy ún. minor tárgy (?) is, ami a későbbi tanári pálya során mint második oktatott tárgy fog szerepelni. A neten egyszerűen képtelen vagyok erről bármi konkrétumot is találni, pedig már órák óta keresem egyfolytában.


Mindennemű segítséget nagyon megköszönök!


2010. nov. 28. 00:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Le is írtad a választ magadnak.:)
2010. nov. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem igazán értem mi a kérdés. az alapszak 180 kredites, abból 120 a rendes szakod, 50 a minor és 10 szabadon választott. szóval második félév végén választassz magadnak egy másik tárgyat is és az lesz a minorod. abból diplomát természetesen nem kapsz, de tanári mester elvégzése után taníthatod azt is. én matek szakos vagyok kémia minorral. igaz nem akarok tanár lenni, csak itt nincs másik szakirány.
2010. nov. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, igazán hálás vagyok, ezt a második félév végén esedékes dolgot kerestem napok óta! :)
2010. nov. 28. 11:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!