Hogyan tovább? Egyetem/ főiskola felvételiről minden Személyes tapasztalatokat várok! (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még csak 10- es vagyok de már előre szeretnék tervezni a "jövőmet".

Szóval az a kérdéseim, hogy:

-Mik az érettségi tantárgyak?

-Hányadiktól számítanak az osztályzatok?

-Turizmus/Szállodavezető ill. (könyv) író szak érdekelne, akkor milyen tantárgyból kéne belehúznom?

-Milyen esetben kell emelt szintű érettségi(ha már 2 nyelvvizsgám van)?

- Esetleg milyen fősulikat/ egyetemeket ajánlotok ilyen téren? Inkább Pest megyében.

És amúgy bármilyen személyes tapasztalatra, észrevételre, vagy akármire ezzel kapcsolatba nyitott vagyok!

Előre is köszönöm!


2010. nov. 25. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:

1. matek, magyar, töri, idegen nyelv, választott

2. 11. év vége, 12. év vége

3. felvi.hu

4. felvi.hu

2010. nov. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. töri, matek, magyar nyelv és irodalom, idegen nyelv, szabadon választott tárgy --> ebből az 5-ből kell mindenképp érettségizni, ha a választott szak megkívánja (pl. orvosin biosz+kémia), akkor többől is lehet


2. az utolsó 2 év vége számít


3. szállodavezető szak nincs, turizmus-vendéglátás van, elég sok helyen, ez az egyik legnépszerűbb szak, úgyhogy nagyon bele kell húzni aki ide akar bekerülni, ponthatárok az egekben (bővebben: [link] )


4. író szak sincs, bárki írhat könyvet, legyen jogász, pszichológus vagy kőműves, ezt nem tanítják, ha tehetsége van, be fog futni. házalni kell a kéziratokkal. (a magyar íróakadémia indít ugyan szépírói mesterkurzust, de ezek elég drágák és nem egyetem vagy fősuli, nem ad diplomát)


5. ha jól tudom, neked már minimum 1 tárgyból kötelező lesz az emelt szint

2010. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Tényleg utolsó két év vége számít, bocsánat. (Mert ugye lehet olyan tárgyad is, amit nem tanulsz 3.ban vagy 4.ben)
2010. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!