Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudok dönteni, már kezdek...

Nem tudok dönteni, már kezdek becsavarodni, mert kapok jeleket de mindig vagy így vagy úgy? Tovább lent)

Figyelt kérdés

Na szóval 12 vagyok végzős, és jön a nagy kérdés hová tovább, de nem tudok dönteni, mindenki mást mond meg én sem tudok dönteni. Már van 2 előrehozott érettségim az egyik matek a másik közgazdaságtan és mind a kettő jeles lett 86%

majd a közgazdaságtant megakarom emelt szinten csinálni. Na de most sokan mondják jó vagyok matekból ( versenyeket nyerek bár a nyeremények könyvek.. semmi hasznuk de azért jó nyerni:))meg közgázból, tanáraim meg nagymamám meg sokan mondják menjek szegedre meg jó helyre pénzüggyel tovább, de a szüleim nem akarnak hallani róla, bár nem tudom miért, mert államilag támogatottan nem kell fizetni díjat. Nem ez az egyik probléma, van még egy szak a szakács cukrász vendéglátást ajánlják páran, már sok receptversenyt nyertem interneten keresztül, 3 doboznyi ajándékom van a szekrényben fazekak meg stb. de nem tudok dönteni... Van értelme tovább tanulni? El lehet helyezkedni pénzüggyel is külföldön? Melyik a jobb szakma? Maradjak ötödéven pénzszakon? Vagy végezek el a vendéglátási képzést?


Segítséget kérnék melyik a jobb ill. mik az előnyeit hátrányai a szaknak. Bár szüleim nem tudom miért nem akarják, de ahogy belegondolok lesz kb. 400-425 pontom, az csak elég, meg nem vagyok feladós típus sem, sokat küzdök, mert sajnos mi sem állunk anyagilag jól. Szerintetek beszéljek velük? ÉS aki ezeken a szakokat tanult tanul adjon tanácsot :( Köszönöm!!! Értségivel mit kezdek?


2010. nov. 25. 20:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy picit rosszul, zagyván fogalmazol..Mert ugye ha jól értem nem 12 éves hanem 12.-s vagy?


De a lényeg: Ha magad sem tudod mit akarsz pontosan akkor ha van lehetőséged adj magadnak még egy évet és maradj ötöd évre. Addig megérik benned a gondolat hova tovább. A szüleidtől én a helyedben megkérdezném miért a vendéglátás.. mert nem hiszem,hogy csak a sok jó recept az oka.

2010. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!