Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika mellé egy lánynak...

Fizika mellé egy lánynak milyen tárgyat érdemes választani?

Figyelt kérdés

A német mellett a fizika az egyetlen biztos pont.

Tudom, h lehet más természettudományt is választani, de a kémia kizárt, a biosz az talán, de nem vagyok nagyon jó belőle. A matekon gondolkodom, de nem tudom, h e kettővel merre lehet továbbmenni. Lány vagyok, 2 év múlva érettségizem.

Válaszokat előre is köszönöm :)


2009. jan. 14. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizikával szeretnél továbbmenni,akkor mindenféleképp matek.Ahol fizika van ott matek is.:-)
2009. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdász, mérnök?
2009. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :D

A közgázhoz töri is kell, azt nem szeretnék, és amiket hallottam róla, nem igazán jön be :). A mérnökségbe viszont még nem is gondoltam bele, nem rossz ötlet. :D

Hogyha matekot választok fizika mellé, még mit lehet vele kezdeni? Mármint a mérnöki pályán kívül. :)

2009. jan. 14. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
építész?
2009. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
fizika szakra mesz, es lehetsz csillagasz.
2009. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

matekot érdemes fizika mellé


tovább: informatika, építő, építész (nem ugyanaz)


Nőként informatikus leszek :-) Ennek is van sok ága, én a multimédia felé mentem el, és még tovább fogok menni ilyen ágon továbbképzésekre diploma után.

2009. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a fizika mellé idegen nyelvet választottam (angolt) és nem bántam meg. :) Amúgy én is tudom ajánlani a mérnöki szakokat: pl. építész, építő, informatikus. A gépész- és a villamosmérnök szakon nem sok lány van, de ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne oda is jelentkezni.


-falcon-

2009. jan. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Érdekes, hogy szinte mindenki csak az építészt írja. Én is oda járok, de azt jól fontold meg: sokat kell éjszakázni, rengeteget rajzolni, és a fele humán. Ha ezekkel jó barátságban vagy, akkor neked való szak. :) Ha nem szereted a művészeteket meg a humán tárgyakat, akkor ott van a gépészmérnöki, villamosmérnöki (ezeket nagyon keresik, főleg a gépészt!), közlekedésmérnöki, mérnök informatika, építőmérnöki (bár az építőre is kell humán érdeklődés, szépérzék). Valaki mondta, hogy fizika szakkal is jól lehet keresni, de én ebben nem hiszek. Szerintem mindenképpen mérnöknek menj, és tanulj sok matekot, mert fizika mellett arra lesz nagy szükséged.
2009. jan. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor ha minden igaz, lesz a matek. :) Inkább reálos vagyok, de a humán tantárgyakból is olyan 4-es körül, bár azokat annyira nem szeretem.

Matekkal most akkor gőzerővel hajtok, a többit még kitalálom. :D

Köszönöm szépen a válaszokat!! :)

2009. jan. 15. 17:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!