Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolára jelentkezhetek...

Főiskolára jelentkezhetek államilag finanszírozott képzésre, ha van már egy középiskolai kereteken belül elvégzett alapfokú OKJ-s szakmám?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 09:24
 1/7 anonim válasza:
persze
2010. nov. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Természetesen jelentkezhetsz. A középiskolában szerzett OKJ semmilyen mértékben nem befolyásolja ezt a dolgot.

Te is 12 államilag finanszírozott félévvel gazdálkodhatsz, mint bárki más.

2010. nov. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm. Mert azt hallottam, hogy ha van már egy OKJ-s szakmám, akkor már csak költségtérítésesre jelentkezhetek. Az sem befolyásolja a dolgot, ha ezért az OKJ-s szakmámért ami van, nem fizettem? Ez egy két éves képzés volt, és középfokú (bocsánat, a kérdésben alapfokút írtam, de középfokú van) OKJ-s bizonyítványom van róla.
2010. nov. 24. 09:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, én is OKJ után mentem egyetemre és ugyanúgy megkaptam a 12 félévet. Főleg hogy a középfokú OKJ-nak inkább a középiskolához van köze, mint a felsőoktatáshoz.
2010. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy mivel nem vagyok járatos a felsőoktatásban, hogy tudnék felvételizni egy főiskolára? Levelezőre szeretnék. 2003-ban érettségiztem. Újból kell esetleg valamiből érettségizni, vagy hogy megy manapság?
2010. nov. 24. 10:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak a felsőoktatási intézményben elvégzett OKJ-s képzés befolyásolja az államilag finanszírozott féléveid számát. A középiskolai nem.


Annyi van, hogy ha felsőoktatási intézményben szereztél egy OKJ-s képzettséget államilag finanszírozotton, akkor még egyet nem finanszíroz az állam, csak fizetősre járhatsz utána.


A felvételi kapcsán pedig meg kell nézned a konkrét intézmény konkrét szakát, hogy ott milyen tárgyakból tett érettségi a követelmény. Ha azokból érettségiztél és nem kell semmiből emelt szintű, akkor nem kell újra érettségizned. Ha valamiből kell emelt szintű, akkor abból kell emelt szintű érettségizned. Ezt jó lesz minél hamarabb megtudnod, mert valamikor mostanában van az érettségire jelentkezések határideje.

2010. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2010. nov. 24. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!