Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha már 11. osztályban...

Hogyha már 11. osztályban mindenből leérettségizem év végén, , akkor muszáj járnom még az utolsó évet is a középiskolában? Vagy lehet jelentkezni továbbtanulásra?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet jelentkezni, de az érettséginek feltétele az összes tanulmányi évben elsajátítandó ismeret, ehhez pedig osztályozó vizsgát kell tenned minden létező tárgyból


nem csak az érettségi tárgyakból, hanem minden tárgyból, amit tanulsz a középiskolában

2010. nov. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
az előzőhöz még annyit (akinek egyébként igaza van), h 18 éves korodig tanköteles vagy
2010. nov. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előzőhöz annyit, hogyha megkapja az érettségi bizonyítványát, akkortól már nem az...
2010. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bumbi02 ***** válasza:
100%
aki megcsinálja az összes érettségit ha jól emlékszem ezzel megszünik a tankötelessége.. de szerintem ez csak fikció:)
2010. nov. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Miért fikció??


A zsenik köztünk élnek...

2010. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bumbi02 ***** válasza:
32%

asszem csak olyan tantárgyból érettségizhetsz amit 2 évig tanultál, szerintem csak 10 évvégén lehet legkorábban érettségizni belőle.


amugy meg a legtöbb tanár még 11.ben se nézi jó szemmel h vki előrehozottazni akar és az osztályozóvizsgán beszivatják a kedves tanulót azzal hogy "enyhén" nehéz dolgozatot állitanak neki össze.. illetve ezt közlik vele előtte, hogy ne akarja elbszni a jegyét és inkább érettségizzen rendesen.

az előrehozott érettségi azért jóh ogy 11.ben leérettségizik az ember két tantárgyból akkor 12.ben csak 3ra kell tanulnia... sokkal könnyebb..

2010. nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
11.es vagyok és 5 évfolyamos osztályba járok, aminek tulajdonképpen semmi hasznát nem látom:/ Úgy gondolom tanulással sikerülne, de ha úgy döntök, hogy megpróbálom, akkor már most keményen el kellene kezdenem a tanulást és mielőtt még tanárokkal beszélnék érdekelne mindenki véleménye. Köszönöm:)
2010. nov. 18. 18:59
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam:) 12.-es vagyok :P
2010. nov. 18. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!