Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik tanult szakmának van...

Melyik tanult szakmának van jövője?

Figyelt kérdés
Most járom ki a nyolcat és nemtudom melyik szakmát tanúljam ki,aminek jövője is van.Ápolószak(csecsemők),fodrász vagy szakács-cukrász?Ehez a 3 szakmához lenne kedvem de nemtudok dönteni,ti hogy gondoljátok melyikkel tudok majd megélni is a jövőben?
2009. jan. 12. 09:09
 1/9 yuda ***** válasza:
100%

Széles érdeklődési köröd van,az biztos.:)

Szerintem az alapján dönts,hogy pl. az ápoló és fodrász jobban érintkezik emberekkel-míg a szakács és cukrász zártabb,inkább szakmai feladatai vannak.


Szóval a kérdés,hogy inkább emberekkel foglalkoznál szívesen,vagy mondjuk a főzéssel?


Egyébiránt amiket felsoroltál,mindnek van jövője,mert csecsemők biztos lesznek ezentúl is,de szükség lesz fodrászra,szakácsra és cukrászra is.


A jót egyébként nyílván látod mindegyikben

-csecsemők: ennél szebb,mint ember jön a világra és velük találkozol,nem sok dolog van még

-fodrász: ha vállalkozást nyitsz majd egyszer,jó hírneved lesz,sok kuncsaft,közepes szinten eltartja a családod

-szakács:sem te,sem családod éhezni nem fog,az biztos

-gyönyörű kreációkat készítesz és neved lehet az iparban


,de vegyük át a rosszat:

-csecsemőknél láthatsz sok betegséget,bajt,hogy tudnád elviselni?

-Fodrász az gyakorlatilag legrosszabb esetben bőrbetegséggel,korpával,kosszal találkozhat

-Szakács-ennél a főzésen kívül magas a higiénia,folyamatos tisztítás és takarítás,gyakori az elhízás

-cukrász: egy idő után nem igen fog érdekelni az édesség,annyit látsz

2009. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Jelenleg a legfontosabb, hogy nyelvet tanulj: angolt vagy németet. Fontosabb, mint a szakma.
2009. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Mindegy, csak tanár ne legyél. Nem éri meg. :-(
2009. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de dönteni még mindig nemtudok pedig már csak 1hétvan a jelentkezésig.
2009. jan. 12. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Menj egy általános gimibe, és majd érettségiig kiforr még, mi érdekel, úgyis lesz fakultáció. Öcsém olyan gimibe jár, ahol van tánc tagozat, ő átjött ide anno egy másik suliból, érettségizni fizikából-kémiából fog, és úgy megy tovább is, néhány gyereknek vállalt egy tanár fakultációt. Ő se tudta ennyi idősen, most már tudja.
2009. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is gimibe menj. én kórházban dolgozom bár nem ápolói a diplomám, de azt mondhatom hogy nem éri meg. én annak idején hivatásszeretetből lettem az, ami, hiába próbáltak lebeszélni róla....az állam már régesrég felkopott, és emiatt már a hivatástudat sem olyan, mint rég. kerüld el az egészségügyet, ha nem akarsz folyton anyagi problémákkal küszködni.
2009. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

lehető legrosszabb döntés az általános gimnázium

felesleges, általános tantárgyak zöme

négy éven át biológia, földrajz, fizika, kémia, ének, rajz, történelem, matematika

én a szakközépiskolát ajánlom

én pl. közgazdasági szakközépbe jártam

megtanultam nagyon gyorsan tiz ujjal vakon gépelni

ez nagy fegyvertény ma

látom a gazdasági összefüggéseket

olyan dolgokat tanultam, amiket mások egyetemen

nem a fülemüle felépítését kell tanulni

(persze ha az érdekel akkor, az)

hanem idegen nyelvet, jogi ismereteket

(pl. hogy ne vágjanak át, ne semmizzenek ki majdani örökségedből)

gimnázim - felesleges

érettségi - kötelező minimum!

de úgy, hogy közben hasznosítható!!! tudást szerezz

ne általános, használhatatlan tudományoskodást!!


(egy 26 éves jogász végzettségű fiú)

2009. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is közgáz szakközépbe jártam, de informatikát tanulok főiskolán. A közgáz csak arra volt jó, hogy a töltelék tárgyakból gyorsan levizsgáztam a fősulin, de a közgázt messziről elkerülöm, mert nem érdekel, a jog ugyancsak.


Téged sokminden érdekel, azért ajánlom a gimit, és eldől. A nyelveket érdemes tanulni, az bármilyen területen jó, szóval lehet akár egy nyelvszakos gimi, szakközepet csak akkor, ha az a terület komolyan érdekel, másképp nem sokra mész vele, mert ha nem tetszik, úgy jársz, mint én, hogy nem tudtam volna felvételizni, mert az informatikára szükséges felvételitárgyakat csak minimális szinten tanultuk, és abba a suliba mentem így, ahova nem kellett felvételizni, hanem pontok alapján felvettek. 2 ponttal maradtam le az egyetemről akkor emiatt.

2009. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kicsit késői a válasz, de fodrászból van rengeteg szerintem az országban, és nagyon drágák a felszerelések is hozzá. Főleg, hogy saját szalonod legyen. A cukrász az egész jó, ott rengeteg lehetőséged lehet. Viszont előtte egy érettségit szerintem kéne letenni, és nyelveket tanulni. Ápoló szakmánál meg el kell döntened, hogy lelkileg mennyire vagy erős és mennyire bírod nézni a betegeket.
2011. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!