Hogyan lehetek tanár? 16/L

Figyelt kérdés

jó tanár lennék?szeretem a gyerekeket, vonzz a tanári pálya a kevés fizetés ellenére is. elsősorban talán az irodalom tanári állást választanám, nagyon szeretek olvasni, gyakorlatilag bármit elolvasok legyen az vers, regény, szakkönyv, de elsősorban a komolyabb témájú könyveket szeretem(pl.: kedenc könnyvem az ember tragédiája, már vagy 3x olvastam és még legalább 100x fogom:D). közép iskolában akarok tanítani csak az a baj hogy mostanában iradalmomból 2-3 körül állok. másik ami érdekelne, hogy vendéglátós suliba járok és, ott ilyen, hogy cukrász tanár, szakács tanár és pincér tanár is van, és ilyeneket hol képeznek? vagy oda csak gyakorlat kell és nem is kell tanári?ráadásul csak szakközepes vagyok, így egyáltalán van esélyem?

bocsi kicsit hosszúra sikeredett


2010. nov. 16. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szereted az irodalmat, hogyhogy 2-3 körül állsz belőle?


Magyartanár úgy lehetsz, hogy jelentkezel magyar alapszakra (3 év), aztán mesterszakra (2 év), magyartanári szakiránnyal és pluszban választasz mellé még egy tárgyat (kétszakos tanárokat képeznek). De az egyetemi magyar szak nem csak annyiból áll, hogy olvasgatunk, elemezni is tudni kell, rengeteg nyelvtan is van, stb.

2010. nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azért vagyok 2-3 mert pont a magyar költészetet veszük és az valahogy nem szeretem annyira így nem is megy annyira pl.: csokonai meg ilyen verseket elemzünk, de ha tanulok akkor bejuthatok? vagy szakközepeseknek eleve sélytelen?
2010. nov. 16. 19:26
 3/10 A kérdező kommentje:

gondoltam hogy nem csak olvasásból áll a világ, de jó is lenne, ha igen.

és milyen szakok vannak irodalomhoz? vagy bármit lehet hozzá választani?

2010. nov. 16. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Elvileg bármit választhatsz, ami érdekel és az adott egytemen tanítják.


Szakközépből sem esélyetelen bejutni, magyart mindenhol tanítanak, szakközépben is ugyanazt, mint gimnáziumban. Iskolája válogatja, de magyar szakon általában nem szokott olyan nagyon magas ponthatár lenni, idén pl 350-400 pont körül volt. Egy jó érettségivel szerintem van esélyed, de nem árt ha van pluszpontod is, kitudja hogyan változnak a ponthatárok a következő években.

2010. nov. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tanárképzést most fogják átalakítani, valószínűleg osztatlanná teszik.
2010. nov. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mit takar ez a kifejezés hogy "osztatlanná"?
2010. nov. 16. 22:00
 7/10 A kérdező kommentje:

osztatlanná*

bocs elírtam

2010. nov. 16. 22:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem 3 éves alapképzésből és két éves mesterképzésből áll. Szerintem neked reálisabb a szakmai tanárságon (szakoktató) gondolkodni, a magyar szakra nehéz bejutni (nézd meg az emelt szintű érettségiket) és jóval tudományosabb, mint hogy csak hobbi legyen. Ha igényes vagy az írásodra, akkor nem fukarkodsz a nagybetűkkel, kb öt másodpercet vesz el, és ég és föld az olvasóban keltett benyomás! Kérdezd meg a szakmai tanáraidat, hogy hol képezik őket, szerintem még az elhelyezkedési lehetőség is jobb, mint magyartanárként.
2010. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
hello én is tanár akarok lenni biológia földrajz irodalom szakon, ha tédeg érdekel az irodalom próbáld meg szerintem, bár 2-3-nál jobban kell taljesíteni (és az ember tragédiája tényleg nagyon jó könyv)
2011. szept. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sikerült magyartanárnak lenni ?
2017. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!