Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemre/főiskolára...

Milyen egyetemre/főiskolára menjek? Topikba ami szempont.

Figyelt kérdés

Érdekel a média, történelem, földrajz, informatika.

Sajnos a jegyeim nem túl jók átlag közepes.

Szerintetek a gimi után milyen suliba menjek?


2010. nov. 13. 21:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%
Átlag közepessel inkább tanulj szakmát.
2010. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%

Én átlag közepes voltam, most mérnökire járok, és elég jól megy.

Amúgy földrajz+informatika=geoinformatika (persze nem mindegy, hogy geodéta, vagy geológus)

média=kommédia (kommunikáció és média). Nem oda járok, de engem érdekel a kommunikációs része, szerintem nagyon érdekes. De sajnos büfészak.


Történelem nem tudom...

2010. nov. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
azért, mert átlagom közepes még simán felvesznek nagyon sok helyre... tudom, hogy nem egy elte szintű sulit kell néznem...
2010. nov. 13. 23:06
 4/19 anonim ***** válasza:

Az ELTE-re a jegyek számítanak, nem az, hogy tényleg alkalmas vagy-e arra a szakra.


A térinformatika jó.

2010. nov. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Simán felvesznek, nade bent is kell maradni. Közepes tudással viszont az elég nehéz lesz, hidd el nekem. Tapasztalatom szerint egy 5-ös körüli középiskolás tudás kb egy erős 2-esnek felel meg egy jobb egyetemen. Egyébként elég baj, hogy simán felvesznek valakit közepes átlaggal, de most úgy tűnik szigorítanak azért.
2010. nov. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja, első mondathoz: Sajnos, ez meg is látszik az iskolán.
2010. nov. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Az ELTE-re pedig tényleg ne gyere közepesekkel! Komolyan mondom, nem bírnád ki a TTK-t. Médiával és történelemmel meg sajnos nem sokat érsz, bocs. Igaza van valamelyik válaszolónak, tanulj egy jó szakmát, talán jobban is jársz anyagilag, mint egy diplomával.
2010. nov. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem meg hülyeség amit mondanak (én vagyok a második). Nálunk 32 embernek lett meg a matek ZH-ja, és én lettem az 5. legjobb. 3-as voltam, igaz kitanulom a belem, meg sokat ismétlek, de egy 5-ös tipikus "stréber" (nem lehet máshogy leírni, nem az a baj, hogy tanul, hanem tipikus... Olyan, tipikus...) csak 50%-okkal csusszan át.
2010. nov. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy ez attól is függ, hogy mennyire vagy elszánt. Én az vagyok, persze néha meginog, de bírom. Rettentően nehéz, az igaz, de teljes mértékben teljesíthető, csak kell fontossági sorrend. Egy töltelék tantárgy miatt ne bukj meg mondjuk matekból. Mondjuk érettségi előtt én folyamatosan matekoztam, még szünetekben is, lehet ezért volt elég a 3-ast átlag a mostani egyetemhez...
2010. nov. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
félre értettétek én azt írtam, hogy tudom nem egy ELTE szintű suliba kell gondolkoznom...
2010. nov. 14. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!