Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szankciók, megszorításo...

Milyen szankciók, megszorítások érték mostanában a főiskolára, egyetemre jelentkezőket?

Figyelt kérdés

Sokfélét hallottam és nem tudom, mi igaz belőle és mi nem. Hallottam a szerződésről, ami szerint nem mehetünk ki külföldre dolgozni 15 évig, felsőoktatási adóról, támogatottság csökkenéséről, kizárólag fizetős karokról...és így tovább.

A családom kissé elfogult politikailag, ezért semleges forrásból szeretném hallani, hogy mégis mire számítsak, ha egyetemre szeretnék itthon menni.


2011. szept. 23. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt ma kaptam az OIG-tól:


"Tisztelt egyetemi polgártársunk!


A magyar felsőoktatás történetének egy fordulópontjához érkeztünk. Mint, azt bizonyára már tudjátok, új felsőoktatási törvény koncepció alakult ki a közelmúltban, és nagyon közel vagyunk már egy szövegezett törvényhez is. A mostani tervezeten már érdemben nem kívánnak módosítani dacára annak, hogy az alapvető hallgatói jogokról és kötelezettségekről nem beszél. Egyetlen dolgot hagytak ki belőle, minket hallgatókat.

Tudtad, hogy a tervezet értelmében az önköltséges képzések ára a jelenlegi költségtérítési díj háromszorosát is elérheti? Így szemeszterenként 300 ezer és 3 millió forint között kerülhet megállapításra a befizetendő összeg.

Tudtad, hogy államilag finanszírozott férőhelyet csak egy röghöz kötési szerződés aláírása ellenében kaphatsz, melynek értelmében diplomád átvétele után 10 évből 7, bizonyos esetekben 20 évből 15 éven át nem vállalhatsz külföldön munkát? Mindezt úgy kell megtenned, hogy az állam semmilyen garanciát nem vállal a megfelelő munkahely és fizetés biztosítására. Ellenkező esetben vissza kell fizetned minden támogatást.

Tudtad, hogy határon túli magyar egyetemistaként is elképzelhető, hogy itt kell maradnod a diplomád átvételét követően? A törvénytervezet ebben az értelemben ugyanis nem tesz különbséget határon túli és anyaországi magyarok között.

Tudtad, hogy az új felsőoktatási törvénytervezetben nincsenek egyértelműen szabályozva a hallgatói jogviszonnyal kapcsolatos jogok és kötelezettségek? Többek között ilyen kérdésekre nem kapunk választ a szövegből, mint: Milyen követelményeknek kell megfelelnem, hogy hallgató lehessek/maradjak? Hányszor vehetek fel tantárgyat? Mennyit kell ezért fizetnem? Miért kell fizetnem, ha államis vagyok? Hány vizsgalehetőségem van? Milyen ösztöndíjakra vagyok jogosult, milyen feltételek mellett?


Amíg ezekre a kérdésekre nincs válasz, minden érdekképviseletet célzó erőfeszítésünk ellehetetlenül.


Tudtad, hogy az új elképzelések értelmében 2,5-ös átlag alatt átsorolásra kerülnél önköltséges képzésbe? Azt hogy ez milyen átlag (számtani , súlyozott, vagy korrigált kredit index) az nem derül ki. Ezt egy későbbi jobb eredménnyel sem tudnád megváltoztatni."

2011. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az előző válaszoló válaszát, de nem tudom egyértelműen, hogy ezek késztények, vagy tervzetek, esetleg már törvénybe is lettek iktatva?
2011. szept. 25. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
tervezetek, de törvénybe lesznek iktatva a közeljövőben... ha teheted, külföldön tanulj tovább, mert jobban megéri lassan
2011. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is, ez még csak tervezet, de nem fognak már rajta módosítani.
2011. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!