Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné megcsinálni a nyelvviz...

Megérné megcsinálni a nyelvvizsgát, vagy foglalkozzak inkább a kémiával?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, angolból már van középfokúm. Orvosira szeretnék menni. Elég tanácstalan vagyok most.. Biosz-kémia faktos vagyok, de nemrég döntöttem csak el, hogy biosz helyett kémiából fogok emeltezni. Úgyhogy úgy érzem, hogy nagyon bele kell húznom, és csinálni ezerrel a számolásokat, meg elméletet tanulni, hogy jól sikerüljön. Viszont itt van a nyelvvizsga, aggaszt, hogy ez -12 pont lenne, ha nem csinálom meg.. De elég messze vagyok még tőle, és rengeteg időt meg energiát bele kéne még fektetnem. Nem tudom, hogy megéri-e, és helyette esetleg a kémiára kéne-e koncentrálnom, meg a többi érettségi tárgyra. Kérlek mondjátok el a véleményeteket, nagyon megköszönném! :)
2010. nov. 9. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ha tudom, hogy sikerül a másik nyelvvizsgám is, akkor nem emelt szintűztem volna. Ezt kétszer is meg kell gondolni, elég nehéz az emelt. Nyelvvizsgát meg többször is megpróbálhatod addig, hátha...
2010. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát attól függ. Nem írtad, hogy másik nyelv közepet akarsz vagy angolból felsőfokot. :D

Ha az első nyelvvizsgával is megszenvedtél, akkor hagyd inkább. Annyira sok lehetőséged nincs, talán december körülire még jelentkezhetsz, meg valamikor márciusban szokott lenni, a későbbit már vaószínűleg nem kapod meg időben.

2010. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem most inkább a kémiára koncentrálj, ha már bevállaltad az emeltet és úgy érzed a nyelvvizsgához még sok tanulás kellene...
2010. nov. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!:) Szeretném, ha más is leírná a véleményét :)
2010. nov. 10. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!