Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre érettségizem. Lehet...

Jövőre érettségizem. Lehet ugyanabból a nyelvből nyelvvizsgát tenni, amiből érettségizem is?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Ha mondjuk németből érettségizel mondjuk 80%-osra, és teszel mellé egy német nyelvvizsgát, akkor 80 pont meg a nyelvvizsgáért járó 25 pont 105 pont lesz. És az így jó:)
2011. jún. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Majd orvosira akarok menni, oda beleszámít a nyelvvizsgáért járó plusz pont? Csak amiatt csinálnám meg.. :)
2011. jún. 28. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Beszámít, de nyelvvizsgákból max 40 pontot szedhetsz össze.
2011. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, Köszi. :)
2011. jún. 28. 13:44
 5/6 anonim válasza:
én erdélyben élek, nálunk ha nyelvvizsgát teszel érettségi előtt, akkor nem kell érettségizz az adott nyelvből(nálunk a magyar, román-on kívül 1 választott angol v német nyelvből kötelező érettségizni), tehát ha van német nyelvvizsgád, akkor a választott idegennyelv érettségid ki van pipálva. Azt nemtudom hogy felvételinél hogy számítják, mert itt ilyesmiket adnak a nyelvekből- A1, A2, B1,B2...stb, én sem vagyok tisztában vele. azért írtam mert tudom, sokan jönnek magyarországról ide tanulni, mert olcsóbb (és állítólag az orvosi jobb) egyetemek vannak. Ha esetleg érdekel, utánakérdezek, ha pedig maradsz Magyarországon, akkor a többi válaszra hallgass:)
2011. jún. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Engem érdekel minden lehetőség. :)
2011. jún. 28. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!