Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Budapesten, illetve környékén...

Budapesten, illetve környékén jó egyetem, főiskola? Pszichiátria/pszichológia

Figyelt kérdés

Milyen egyetemeket tudtok, ahol pszichiáter szakot lehet választani?:) És előtte kell általános orvos szakra járni? Összesen tényleg 10év körül lenne..?

A másik kérdésem pedig a főiskolával kapcsolatos, ahol pszichológus szakot tudnék tanulni. Ott ha jól tudom 4 vagy 6 félévet kell csak tanulni, és utána lehet menni PdH-ra a doktori cím miatt, az pedig másfél év.

Ha valamit rosszul írtam, javítsatok ki!!!

Szerintetek melyik érné meg jobban? Azt tudom,hogy mi a különbség a két foglalkozás között. Valamint a fizetések kb. hogy vannak?

Előre is köszi!


2010. nov. 9. 17:49
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok a bejutással kapcsolatos követelményekbe. Biológiából emelt szinten vagyok fakultáción, kémiából pedig még az idén szeretnék előre hozott érettségit, középszinten. A középfokú angol nyelvvizsga+érettségim is idén lesz meg, remélhetőleg!

Amúgy meg mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

Én is valahogy úgy tudtam,hogy 6 év alapképzés utána pedig még 4-5 év.. és igen, nekem is úgy mesélték, hogy az már a kórházban fog zajlani. :)

Egyébként a pszichológia igaz, hogy csak 5 éves.. de utána ha szeretnék doktori címet, akkor még PdH-t is kéne végeznem, nem de bár?

Megérné az a 10-11év tanulás... ???:S Főleg hogy néha már most alig bírom (11.évfolyam)..

2010. nov. 9. 20:00
 12/13 anonim válasza:

csak azért hogy ott legyen a neved előtt a dr. hülyeség lenne annyit tanulni, mert semmire se jó.

alapból úgy van, hogy pszichológián van az első 3 év a BA képzés, ha az megvan mehetsz MA-ra de ott már szakirányt kell választani. lehetsz gyermekpszichológus, kognitív (kutató), meg pl klinikai szakpszichológus. (ha pszichiáter képzésen is gondolkodtál akkor a klinikai pszichológus az ami ahhoz közel áll)

na most ha elvégzed a klinikait, akkor utána ugyanott dolgozhatsz, mint a pszichiáterek, mindent csinálhatsz amit ők, egyetlen különbség a gyógyszerek felírása. sőt a tapasztalat azt mutatja, hogy a pszichiáterek inkább osztályokba sorolják a betegeket és kevesebbet foglalkoznak terápiával mint a pszichológusok.

ha megvan ez az 5 év, vannak még random továbbképzések az adott szakterületen belül, egyre kacifántosabb megnevezésű képzésekkel, marhasok pénzért, orvosi és bölcsész kar közösen is indít ilyeneket. de baromira felesleges ezeket elvégezni. amennyi lehetőség van itthon ennek a gyakorlására... senki nem fogja tudni, meg nem is nézik majd, hogy te msot 5évet tanultál vagy 6-ot 7-et. phd meg aztán főleg nem kell.

2010. dec. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! És teljesen igazat adok neked.
2010. dec. 14. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!