Törölni tudsz még később, újat felvenni már nem. Pótfelvételin csak akkor lesz, ha marad hely a rendes felvételi után.
febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Már nem lehet újat felvenni, csak törölni azt a szakot. Pótfelvételizni is csak akkor tudsz, ha egyik helyre sem vesznek fel a megjelöltek közül.
febr. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Az az egy lehetőség van, hogy mindent kitörölsz, hogy biztosan ne vegyenek fel sehova és akkor -ha indul pótfelvételi - tudsz jelentkezni a pót időszakban. Viszont azt vedd figyelembe, hogy nem minden szak indul pót időszakban, a ponthatár mindenképp magasabb, mint a normál eljárásban (ha egy ember jelentkezik és neki 500 pontja van, akkor szívás, mert ha nincs 500 pontod nem vesznek fel), illetve ritkán van államilag támogatott meghirdetve, többnyire fizetősre tudsz menni pótidőszakban.
Esetleg nézdd meg az előző évek statisztikáit erről.
febr. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
Pótfelvételire a helyedben nem alapoznék. Teljesen kiszámíthatatlan, hogy milyen szakokat hirdetnek meg, ráadásul államis férőhelyek nem igazán szoktak lenni.
febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként előző évek alapján indul pótfelvételi úgy látom mert nem annyira népszerű. Viszont így is nagy kockáztatás lenne most teljesen kitörölni.
febr. 17. 17:32
7/7 anonim válasza:
Igen, kockázatos, de ha nem törlöd ki, és felvesznek arra a szakra, amit nem akarsz, akkor nem vehetsz részt a pótfelvételi eljárásban. Ha az előző években indult pótfelvételin az a szak, amit szeretnél, akkor én a helyedben megkockáztatnám, hogy törlöm a nem kívánt szakot, nehogy oda vegyenek fel (főleg, ha nem is járnál szívesen oda).
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!