Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az oktatási rendszer első...

Ha az oktatási rendszer első sorban “gondolkodni” tanítaná a diákokat, akkor abból nem lenne nagy lázadás, tűntetés mert minden számonkérés baromi nehéz lenne?

Figyelt kérdés

A “gondolkodni tanítás” esetén nincs lehetőség sémák magolására, “minta” dolgozatok vagy kérdések és válaszok beseggelésére (lásd. KRESZ vizsga). Csakis a leadott tananyag gyakorlatban történő számonkérése lenne.

Csak én gondolom hogy a diákok 90%-ka nem bírná ezt, mert nagy elmélyülés és sokkal több munkát igényelne, mint a mostani?


Miért sír mindenki hogy “az iskolában nem gondolkodni tanítanak”. Igen… mert az sokkal nehezebb lenne mindenkinek és azért tüntetnének. Vagy tévedek?



tegnap 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Hagyjátok már ezt a baromságot. Szerinted a román oktatási rendszer mivel jobb? Semmivel, mégis kint tüntetnek meg minden. A magyarnak meg mindegy, van mire fogni. Kifogásgenerátor népség.
tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az oktatásról mindenki azt hiszi, hogy ért hozzá...


Már miért ne lenne helye sémák tanulásának a gondolkodás tanulásában? Ugyanaz a létjogosultsága, mint amiért egy profi hegedűs minden nap arpeggiókat és skálákat gyakorol, nem órákon át csak improvizál.


A törekvést tudná az iskola értêkelni. Az ilyen elmélyülésre való készség megvan, csak használni kell. És nem kell kivezetni pl. a filozófiát a közoktatásból arra hivatkozva, hogy még túl fiatalok hozzá.

ma 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a "gondolkodni tanítanak" egy akkora bullshit, mint a ház...a világ összes elitegyeteme mindig is magoltatott (a közelmúltban esetleg már nem, zuhan is a végzettek színvonala), mert bármihez is kezdesz az életben, gyakorlatilag minden értelmezhető és mérhető területen az fog számítani, hogy mi van meg neked fejben. Ha az alapokhoz is a gugli kell, mert te nem ismereteket szereztél, hanem "gondolkodni tanultál", azzal nem fogsz menni semmire. Általános iskolás korban a telefonkönyvet is lehetne tanulni, nem ez számít...hanem a memória tágítása, ami később segítségedre van a sok-sok hasznos ismeret befogadásában és megtartásában. Így válhat belőled okos, gondolkodó ember, nem a Waldorfban. Nézz rá a "100 integrálszámítás 6 óra alatt" és hasonló nevű ázsiai YouTube-videókra is, jól tükrözi a rengeteg gyakorláson és ismétlésen alapuló kínai-szingapúri-koreai-japán oktatást. Ez egy abszolút járható út, ez vezet a legmagasabb PISA-teszteredményekhez is, és náluk biztosan nem fogsz találkozni a liberális őrültségekkel az oktatásban.
ma 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolkodni tiszta fogalmakkal lehet. A fogalmakat meg kell előtte tanulni.

A gondolkodni tanítás azért ingoványos fogalom, mert sok különböző gondolkodási út létezik.

Ezeket mind fel kell villantani már a kicsi gyereknek is, hogy megtalálja a magáét.

De a tanulás fárasztó és időigényes. Ha ezt valaki meg akarja úszni/ úszatni, az sose fog érdemben gondolkodó emberré válni.

ma 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lesarkítom: gondolkodni kell matekon...


Ergo: nézd meg, a tanulók milyen matektudással és esetleg jegyekkel rendelkeznek! Nézd meg itt a matekot érintő kérdéseket, hogy milyen jellegűek! Alap házikat oldatnak meg stb.


A RESZ-szel nem is a magolás a gond, hanem az, hogy minden jöttment kap jogsit, és nincs felelősségtudata a fiataloknak. Ami engem illet, támogatnám azt, hogy a KRESZ-vizsga nehezebb legyen és miután megvan a jogsi, az csupán a vezetésre jogosítana fel, de onnen számítva még 3 évig csak úgy vezethess, hogy melletted egy gyakorló, teljesértékű jogsis ül. Emellett persze sok jogsit azonnal bevonni, ha olyan a szabálysértés...


Az okostelók és az MI világában a gondolkodás idejétmúlt, luxus és ciki. Nem véletlen, hogy a modern civilizáció egyik, ha nem a legkártékonyabb találmánya az okostelefon, amiről a demagóg réteg azt hiszi, előre visz a technikai fejlődés oltárán, de valójában nagyon, de nagyon nem! Ezért a legártalmasabb találmány...

ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5. "minden jöttment kap jogsit, és nincs felelősségtudata a fiataloknak."


Ez egyébként ma sokkal-sokkal kevésbé van így, mint 30 éve, amikor TÉNYLEG mindenkinek alap és semmi nehézség nem volt egy jogsiszerzés. Nők generációi letették a vizsgát és sosem tanultak meg pl. párhuzamosan parkolni, rendesen tolatni, emelkedőn elindulni, vagy akár csak érezni, hogy hol fut az a nyomorult kerék, hogy legalább a kátyúkat ki tudják kerülni. Ez ma sokkal kevésbé van így. Továbbá azt sem gondolom, hogy a közlekedési balesetek elsődleges kiváltói (sebességhatár túllépése és előzési manőverek) kizárólag a legfiatalabb korosztály sajátjai lennének.


Ami viszont sajnos jellemző: jogsiszerzést követő egy évben minimális balesetszám, mindenki óvatos. A második évben drasztikus emelkedés, mert a rutin hamis érzetében kezd el vezetni az ember. Ezt kellene valahogy megfogni.


"a KRESZ-vizsga nehezebb legyen"


Minek? Azon pont semmi nem múlik, a KRESZ-vizsga előtt egy percet nem ül az ember a kormánykerék mögött. És nyilván nem azon múlik egy elsőbbségadás elmulasztása sem, hogy az illető nem tudta, hogy ott neki elsőbbséget kell adnia...nagyon is tudta, csak leszarta. Ezen nem a szigorúbb KRESZ-vizsga segít. Ellenben a forgalmi vizsga túlzás nélkül sokkal szigorúbb ma, mint egy emberöltővel ezelőtt. Eleve vezetni tanulni is stresszesebb, hiszen egyre több az autó (a forgalomban résztvevő) és egyre kevésbé autósközpontúak a városok (egyébként helyesen), de a fő ok egyébként az, hogy annyi szabálytalan idióta kezébe sikerült jogsit adni korábban, hogy a döntéshozók abban látták a megoldást, ha az új generációkat a vizsgán szívatják halálra az elődeik bűneiért...van is simán 50% feletti bukási arány a forgalmi vizsgákon (a fővárosban lehet, hogy nem, mert ott még elképesztő módon a mai napig lehet zsebbe fizetésssel vizsgát szerezni).


"onnen számítva még 3 évig csak úgy vezethess, hogy melletted egy gyakorló, teljesértékű jogsis ül."


Hát persze...ez a gyakorlatban úgy nézett volna ki, hogy leteszem a jogsit 17 évesen, majd az azt követő 3 évben az IDŐ MÚLÁSÁT VÁROM és gyakorlatilag nem vezetek, ha ehhez az kell, hogy mindig valaki rokont vagy ismerőst ültessek magam mellé. Majd 20 évesen, az időt kivárva elkezdek legálisan, egyedül vezetni, minden rutint elveszítve, amit anno a vizsgára megszereztem, elindulva ismét szinte a nulláról. Ezzel mégis mit nyertünk? Nálam épp az volt kulcsfontosságú, hogy a jogsiszerzést követően elkezdtem vezetni és akkor már végre megtanultam rendesen, stresszmentesen (az azt megelőző 30 órában erre természetesen nem volt esélyem sem, egyébként is csak arra készültem, hogy a vizsgán átmenjek...mint mindenki más).


Az okostelefonok kapcsán egyetértünk, elég káros dolog szerintem. Valóban nem előre visz, hanem egy újabb agyrohasztó szórakoztató elektronikai cikk.

ma 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!