Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol- Német szakos tanár...

Angol- Német szakos tanár akarok lenni, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem... :)

3 éve költöztem Magyarországra!

Németországból jöttem... ott születtem!

leérettségiztem!

Szeretnék tovább haladni az idegennyelvi irányba, csak nem tudom mi lenne a feltétel. Kell e Egyetemi egy ilyen pozíciónak? És ha igen, akkor hány év? Diploma is kell?

segítsetek kérem! ...


2010. nov. 8. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell! (Csak hogy eggyel gyarapítsam a felkiáltójeleid sorát.) Mért, Németországban a tanárokat nem egyetemen képzik? Bölcsészettudományi karra 2 tantárgyból kell felvételizni, angolból illetve német emelt szinten, úgyhogy ha nem olyan érettségid van, azt le kell tenned. Valami idióta major-minor rendszer van most, egyik a fő tárgyad, a másik meg valami alszak. A képzési idő 5 év. A felvi.hu-n kell tájékozódni.
2010. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy-úgy:

Felvételizel alapszakra pl. germnaisztika, mert németből jobb lehetsz, mint angolból. (Ehhez pl. emelt német érettségi kell, de ez bizonyára nem okoz majd akkora problémát egy kis rákészüléssel...)


Szóval felvettek germanisztikára:

1. első év második felében választanod kell egy minort: ez lesz az anglisztika (ehhez tavaly nálunk emelt angol volt a feltétel).

2. viszed a két szakot

3. hArmadik évben diploma BA-n

4. MA némettanár szakra jelentkezel és az angolt választod második szaknak - ez még plusz 2 év


Sok szerencsét! :-)

2010. dec. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De hol érettségiztél?
2017. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érettségi után jöttél Mao-ra?
2017. ápr. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!