Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes szerintetek szláv...

Érdemes szerintetek szláv nyelvet tanulni angol, német mellé? És ha igen melyiket?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes bizony!Mivel szerelmem az orosz nyelv,én is elkezdtem tanulni az angol és a német mellé.Szerintem gyönyörű nyelv,és mostanában újra kacsingatunk Kelet felé,így kezd újra divatba jönni.Sok helyen pedig kifejezetten jól jön az orosztudás.
2010. nov. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Mindenképp. Válaszd azt, amelyik ország a legszimpatikusabb, ahova sokat jársz. És készülj fel, hogy nem könnyű egyik szláv nyelv sem.


De létezik egy eszperantóhoz hasonló csinált nyelv, slovio a neve, állítólag aki ezt beszéli minden szláv nyelvűvel meg tudja értetni magát. Ez végülis egy leegyszerűsített szláv nyelv, pl. nincs benne főnév+melléknév ragozás.

2010. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes.

Leginkább az oroszt ajánlanám, de lehet más is. A szlovio csak beszélgetni jó, de munkához nem. Viszont egy szláv nyelv után könnyen fogsz más szláv nyelveket tanulni.

2010. nov. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is az oroszt tudom ajánlani, hiszen Oroszország hatalmas és fontos ország, de ha egzotikusabbat akarsz, szerintem a cseh is jó választás lehet pl
2010. nov. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!