Szakirányú továbbképzés BGE? Bármilyen diplomával lehet jelentkezni?
" Bármely képzési területen felsőoktatási alapképzésben szerzett oklevéllel (BA, BSc.), illetve főiskolai vagy egyetemi oklevéllel."
Ez nekem nem egyértelmű. Bármilyen (nem BGE-s végzettséggel) jelentkezhetek egy szakirányú továbbképzésre, vagy csak BGE-s végzettséggel?
Bárkinek bármi tapasztalat?
Arra figyelj, hogy másmilyen oklevelet adnak, ha nem közgazdászként jelentkezel. (“XY szakközgazdász” vs “XY szakember”.)
Gondold át, nem járnál-e jobban egy közgazdász alapszakkal, ha nem közgazdász az alapdiplomád.
Illetve, ezek a szakosító diplomák nem teljes értékű diplomák, nem kompatibilisek a bolognai rendszerrel, nem tudod rendesen beírni a CV-be stb. Nekem is van egy ilyenem a Corvinusról, letagadom.
#3 az alapképzés nem fog menni sajnos, mert matekból diszkalkuliám van, ezért nem tudnék egy full matekos alapszokot végigcsinálni.
Humán területről van diplomám.
Akkor arra figyelj, ha kommunikációra szeretnél jelentkezni, hogy a BGE kommunikáció szakon van matek és statisztika is, úgyhogy először nézd meg a tantervet. :)
Amúgy meg van remek coach képzés a Metropolitan egyetemen, csak mondom.
#5 nem, Üzlet és HR-t néztem.
A Metus képzéseket nem nagyon díjazzák úgy tudom, meg nagyon drága is.
Elnézést, nem akarlak lebeszélni, csak szólok, hogy egy diszkalkuliásnak mocsaras aknamezőn gátfutás pergőtűzben a
- Vezetői pénzügyi számvitel
- Statisztika szerepe a menedzsmentben
- Üzleti tervezés és módszertana
- Humán informatika
- Humán controlling
Ha már konkrétan ilyen állásban ülsz, és csak a papír kell, akkor annak elmegy; de ha ettől reméled, hogy karriert váltasz vagy állást találsz, akkor szeretnélek előre kiábrándítani, hogy iszonytató túlképzés van gazdálkodás és menedzsmentből, kereskedelem és marketingből, így még a “rendes” gazdasági diplomások is küszködnek a munkaerőpiacon…
De egyébként nem rossz ötlet, csak próbálom kicsit a helyükre rakni a dolgokat.
Hát én ezt igazán nem tudom... mi szeretnél lenni?
Én a nagy cégeket ismerem, ezeken a kommunikációs és a HR területek egy része az, ami nem matekos. Kommunikációs osztályon láttam már magyar szakost, HR részlegen meg pszichológustól kezdve óvónénin át kiugrott tanítóig mindent. (De ezek egyikéhez se kell szakirányú diploma, inkább csak be kell jutni valahova és csinálni...)
A volt óvónénink nagyvállalatoknak is tartott tréningeket, és azt mondta, teljesen ugyanazt csinálja a menedzserekkel, mint az óvodásokkal. (Ezt megerősíthetem, tényleg tök ugyanazok a feladatok vannak ezeken a tréningeken kb.)
Humán területek ezeken kívül a jogi területek, de ezekhez nyilván jogi diploma kell (vállalati jog, szabályozás stb.)
A coachingot azért ajánlottam csak -- nem tudom, most mivel foglalkozol --, mert ez teljesen humán terület, de az is igaz, hogy rengeteg kiugrott/kirúgott/kiégett 40-es menedzser megy el coachnak, és ez a pálya meg emiatt telített.
Tényleg nem tudom miket lehetne még csinálni, nekem a gyógytornász / sportedző szakma tetszik nagyon, de én menedzser vagyok...
Tanítónak tanulok, de majd szeretnék emellé még valami szakmát, mert nem fogok tudni ebből megélni.
A Hr irány nagyon érdekelne
Jog nem jöhet szóba
És neked milyen végzettséged van emögött a menedzser mögött?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!