Közel 30 évesen milyen szakmákat tudnék tanulni?
Felmész az adott város iskoláinak a weboldalára, ahol laksz és megnézed milyen képzéseket indítanak felnőtteknek. Mivel te már elmúltál 25, így csak az esti jöhet szóba. Kiválasztod mit szeretnél tanulni, aztán az ott leírt módon, és időben jelentkezel. Fel is fognak venni, nem válogatnak. Onnantól heti 2-3-szor lesz délután órád(esetleg szombaton délelőtt is). A hiányzásokat nem veszik általában szigorúan, de érdemes bejárni, főleg gyakokra. Többnyire 2 éves képzések indulnak, de van 1,5-2,5 éves is.
A technikusi képzések bemeneti feltétele az érettségi, ha az nincs neked, akkor marad a sima szakképző(pl.: burkoló, kőműves, ács, klímaszerelő, stb).
Sok érdekes szakma van, de érdemes olyat tanulni amire van is kereslet. Pl gépésztechnikus mindig fog kelleni.
Az első félév után lesz egy ágazati vizsgád, amit muszáj vagy megcsinálni. Ha sikerül, akkor folytathatod a sulit, ha nem, akkor van pót ágazati, bár nálunk senkinek nem kellett pótra mennie.
Szakmunkás/technikusi vizsga előtt felévvel pedig portfóliót kell beadni. Ez egy kisebb szakdolgozatnak felel meg, de a tanárok segítenek neked témát valasztani, meg ilyesmi, tehát nem vészes az sem.
A képzés vége vizsgával zárul, lesz szóbeli, írásbeli és gyakorlat. A szóbeli tételeket ki fogják adni, az írásbelire pedig ha tanulsz folyamatosan akkor nem fog meglepetés érni. A gyakot is meg fogjátok beszélni. Általában mindenkinek sikerülni szokott, elég nehéz ilyen helyen megbukni. Én is túl vagyok több ilyenen is, és talán egy helyen bukott meg egy ember, de az kb azt se tudta arccal előre merre van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!