Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem, hova tovább? (Közleke...

Egyetem, hova tovább? (Közlekedés-mérnök)

Figyelt kérdés

Pár hónapja még biztos voltam abban, hogy közlekedés-mérnöki karon belül a repülőgépekkel szeretnék foglalkozni.


Most ott tartok, hogy nem tudom melyik iskolába menjek, azt sem tudom, hogy milyen szakra, de ami a legnagyobb gond, ha azt elvégzem, amit elterveztem, és nem tudok elhelyezkedni vele Magyarországon, akkor mihez kezdek?


Mennyi esély van ezekkel kimenni külföldre?


Nagyon össze vagyok most zavarodva ezen a téren..jövőre vagyok végzős, és már ideje lenne eldönteni, mi is lesz.


Jólesne néhány tanács az adott témában, esetleg pár ötlet, élet tapasztalatok.

Érvek/Ellenérvek a közlekedés-mérnöki szakra nézve.

Mindent szívesen meghallgatok.


A válaszokat előre is köszönöm szépen!


2010. nov. 4. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem tanuldd ezt, ah ez az álmod (elég szerencsésnek mondhatod magad, hogy már van valami elképzelésed)


úgysem lehet tudni, hogy milyen lesz a munkaerő piac mire végzel az egyetemen, bármilyen szakot választasz is végül....a mérnökökről most azt mondják, viszonylag jól el tudnak helyezkedni 8nem tudom, hogy ez a közlekedés mérnökökre is vonatkozik-e)

de ami a fontosabb: legalább olyannal töltöd el azt az 5 évet ami érdekel, sé később is olyan vagy ahhoz hasonló szakmád lesz, és fontos, hogy az ember azzal foglalkozzon, amit szeret!

amúgy minden végzettséggel el lehet helyezkedni ha tehetséges avgy, jók az egyéb kompetenciáid, és persze nem adod fel gyorsan az álláskeresést :) (nem mondom, van amivel könnyebb, van amivel kevésbé, erről még azt sem lehet mondani, hogy "büfé szak", biztos, hogy tudsz majd vele mit kezdeni, ah tényleg ezt szeretnéd):)

2010. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lusta voltam 2-3 éve a tanulásra.

De mostanában nem lehet ezt rám mondani. Eléggé rágyúrtam az utóbbi időben a matekra.

A tehetség kérdésre viszont nem vennék mérget, de ha egyszer bekerülök az egyetemre, az biztos, hogy nem hagyom elveszni az egészet.


Az utóbbi 3 év alatt semmit nem puskáztam, lenne rá szükségem, de valahogy nem visz rá a lélek, viszont igen elő-elő veszik ezeket az egyetemi diákok.

2010. nov. 4. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:

amiben benne van az a szó, hogy "mérnök", az már jó. persze itt is vannak különbségek (a legkeresettebbek talán a vegyész és építészmérnökök), de mérnökként rosszul nem járhatsz.

itthon se, de külföldön meg főleg! szóval ez midnenképpen jó választás, csak bírd végigcsinálni. a matek kemény lesz.


ja és hogy hova menj, hát bme-en a legerősebb a képzés, de ez nem azt jelenti hogy pl a szegedi mk-n vagy pécsen a pollack-on gyengébb lenne.

egyetemek szempontjából szerintem ez a 3 város a legjobb, persze ez nem általános dolog, pl a vegyész képzések veszprémben a legerősebbek.

de ha pest-pécs-szeged 3asból mész valahova akkor szerintem jól fogsz járni.

2010. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Zrínyivel mi lenne a helyzet?


Ugyanis a katonaság felé kacsingatok.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. nov. 4. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
A Zrínyivel vigyázz :D Most törölnek 9 szakot :D.
2010. nov. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát az nem túl bíztató.
2010. nov. 5. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!