Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg olyan nehéz a magyar...

Tényleg olyan nehéz a magyar emelt szintű érettségi, mint amilyennek mondják?

Figyelt kérdés
Még csak másfél év múlva érettségizek, de most éppen választás előtt állok. Maradhatnék kémián vagy választhatnám az irodalmat faktként. A magyart mindig is jobban szerettem (számolós, reáltantárgyakból nem vagyok túl jó) és nem is vagyok belőle rossz, sőt igazából még rossz jegyet sem szereztem belőle, ha ez egyáltalán számít. Szeretek írni, olvasni, viszont egy kicsit problémám van a költőkkel/írokkal kapcsolatban, nem ismerek túl sokat, versek közül például elég keveset olvastam. Hallottam "rémtörténeteket" hogy milyen nehéz, kiszámíthatatlan és szubjektív(a javítók miatt), és egy kicsit elkeseredtem, mi van ha olyan sokat tanulok rá, viszont mégis olyat fognak kérdezni, amire még álmaimban sem gondoltam volna, hogy benne lesz. Mi a véleményetek? Nagyon nehéz 80 vagy akár 90% felett teljesíteni?

tegnap 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen
tegnap 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Akinek van hozzá érzéke, annak azért nem olyan nehéz. Nekem úgy lett 90%, hogy elég komoly családi problémákkal voltam közben elfoglalva, amelyek nem csak az időt vették el a tanulásról, hanem az agyamat is leszívták. Az persze benne van a pakliban, hogy olyat kérdeznék, amire nem tudod a választ. Na és? :) Ha a legtöbb dologgal tisztában vagy, akkor nagy meglepetés nem érhet.
tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!