Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? Tudom, tudom, sablonkérdés, de már nincs sok időm eldönteni, lassan ki kellene már találni legalább egy irányt.

Figyelt kérdés

Lány vagyok, és jelenleg gimnáziumba járok. Jól jönne egy kis segítség, mert én elég tanácstalan vagyok, pedig hamarosan döntenem kell.


A biológiát, fizikát, kémiát, matekot nem szeretem. Voltam földrajz és környezetvédelmi versenyen is, az utóbbin csapatban 2.ok lettünk a Kárpát-medencében. Sportolni nagyon szeretek, 6 éves korom óta folyamatosan csinálok valamit, szerencsére jól is megy.

A nyelveket is szeretem, angolt és németet tanulok, szeretem megismerni a különböző országokat. Ezen kívül az állatokat is szeretem.


A rendőrtiszti főiskolán gondolkoztam, mert apukám is hasonlóval foglalkozik és ez érdekelt, de bizonyos egészségügyi feltételeknek sajnos nem felelek meg.

A másik ami még tetszik, a testnevelési egyetem. A testnevelés érettségi középszinten meg lenne, de emelten, nagyon bizonytalan, emelt nélkül viszont nem látok sok esélyt felvételre, úgy hallottam nehéz bekerülni.

A 3. dolog ami érdekel az animátori foglalkozások. Itt jól jönnének az idegennyelvek, sport is lenne benne, hiszen sokat kell mozogni a foglalkozások közben. Szeretem szórakoztatni az embereket, főleg ha én is jól érzem magam közben. Viszont ezzel az a baj, hogy szerintem elég keveset lehet keresni vele, nem nagyon lehet megélni ebből, és csak fiatalon foglalkoztatnának, 30 év felettieket lecserélnék fiatalabbakra.


Na hát jelenleg itt tartok, ötletek nélkül. Nagyon szépen köszönöm, hogy elolvastad, remélem tudsz segíteni, bármiféle ötletet szívesen várok!:)


2010. nov. 4. 13:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Hűű, ez elég hosszúra sikerült:D
2010. nov. 4. 13:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy matek meg van mindenhol, turizmus-vendéglátás szakon (ahol lehet pl. animációt tanulni) is olyanok vannak, hogy a többségnek ketté áll a füle tőle.

Amúgy tesis egyetemre be lehet jutni középszintű érettségivel is, persze cska fizetősre, de akkor valahogy máshogy kell a pluszpontokat összeszedned. Emelet érettségi nélkül meg már lassan semmit nem ér az ember felvételinél.

2010. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Járhatnál esetleg nyelv szakra, vagy kommunikációra és választhatnál idegenforgalommal kapcsolatos szakirányt.
2010. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket!:)
2010. nov. 7. 20:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!