Van "értelme" a gimnáziumnak?
-2 nyelvből középfokú nyelvvizsgát szereznek
-lesz érettségijük
-egyetemre tudnak továbbtanulni
...
A jó tanulóknak van. Csak sokan azért mennek ilyen helyre, mert ötletük sincs, hogy mit szeretnének dolgozni. Vagy leginkább dolgozni nem szeretnének, de tanulni sem. Gondolok itt a vidéki gyengébb gimikre, vagy a magán gimnáziumokra.
Én tanítottam ilyen helyen, és a legtöbb diák ilyen volt. Aztán kettesekkel átrugdostuk őket érettségin, de minek? Azzal hova tanul tovább?
A 2 darab nyelvvizsgát meg kezeld kritikával. Általában azok nyelvvizsgáznak, akik különtanárhoz járnak, az iskola nyelvoktatás még mindig a béka s..e alatt van.
Nyilván van. Te is leírtál 3 előnyét a gimnáziumoknak, amiket egy picit pontosítanék. A technikumban is adnak érettségit, azonban itt a hangsúly a felkészítésen van! A gimnáziumokban általában sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek az érettségire, hogy a tanulók a lehető legjobb eredményeket érjék el. Illetve a legtöbb gimnáziumban nagy figyelmet fordítanak az emelt szintű érettségikre való felkészítésre. Ezekből következik az, hogy sokkal célszerűbb gimibe mennie annak, aki tovább is szeretne tanulni egyetemen. Persze, 14 évesen ez nem várható el egy gyerektől, hogy ilyenekben gondolkodjon, de ha egy gyerek jó tanuló, viszont nincs konkrét elképzelése a jövőképével kapcsolatban, akkor is egy gimi előnyösebb.
Az, hogy a szakképzésben van ösztöndíj + fizetés, az mind csak hype a kormány részéről, hogy a gyerekeket a szakképzésbe tereljék, amit én személy szerint ellenzek.
Fontos hozzátennem, hogy mindezek mellett a szakképző iskoláknak és a technikumoknak is vannak előnyeik, de ugyanúgy a gimiknek is.
2 nyelv egyszerre történő oktatás felesleges túlterhelés a diákoknak, én is ilyen gimnáziumba jártam. Heti 4 angol 3 német. Az eredménye az volt, az összes évfolyamban, hogy szinte bugdácsolt mindenki. Akik pedig nem, azok nyelv tanárokhoz jártak és/vagy nagyon jó nyelv érzékük volt. Ez 3-4 főt jelentett a 25-32 fős osztályokból...
Ha egy nyelvet tanultunk volna heti 7 órában, akkor legalább abból használható tudást szerzett volna az osztályok jó része.
A másik problémám, életem 4 elpazarolt évének tartom, mert mehettem volna szakközépbe is, ahol kaptam volna egy értelmes szakmát. Mivel 1 nyelvet oktatnak általában a szakközépben, így valószínűleg jobban beszéltem volna angolul érettségi után.
Van 2 mérnöki diplomám, szóval nem nevezném hülyének magamat.
A jelenlegi oktatási rendszer egy rakat kaki, és az én időmben sem volt jobb! Minden féle baromságot tanítanak hatalmas mennyiségben a diákoknak, mindenhol. Csak egyetlen dolog marad el, a megfelelő szintű szakmai tudás megszerzése... Én ezt megtanultam a saját káromon, és nap mint nap látom az értelmes, okos, pályakezdők kétségbeesett arcát, amikor szembesülnek azzal, hogy semmihez sem értenek, főleg a szakmájukhoz nem.
És ez a fő oka annak, hogy a cégek nem szeretik a pálya kezdőket. Esetleg elvétve egyet egyet bevállalnak okosításra, és, ha szerencséjük van ottmaradnak, miután megtanulták, azt amiért iskolába jártak...
Mivel a mostani nyolcadikosok nagy része nem tudja, hogy mi akar lenni így van értelme a gimnáziumnak. Rengeteg olyan kérdés van a gyakorin amelynek az a tartalma, hogy nem érdekel a szakma amit tanulok, hogyan tudnék váltani.
Szerintem érettségi után is lehet szakmát tanulni. Bár aki azt hiszi, hogy minden frissen végzett burkoló első fizetése havi egy millió nettó az nagyot téved.
Az egyik gyerekm az érettségi után orvosnak tanult a másik meg asztalosnak. Mindkettő 10+ éve szerezte neg a szakmáját. Az orvos a kórházi állása mellet magánrendelést vállal saját rendelőben. Az asztalos meg saját műhellyel, dolgozik. (konyhabútorokat tervez és épít meg)
Olyan nincs, hogy mindenkinek csak a szakma tanulása a jó és a gimnázium meg mehet a kukába. Persze olyan sincs, hogy csak a gimi + az egyetem a jó és a szakma mehet a levesbe. Az egyik gyereknek ez a másiknak meg az a járható út. Szülőként én mindkettőt támogattam. Szerintem jól döntöttem.
Bár ha ennek a kérdésnek most az a mondanivalója, hogy a szakmát tanulók havi két milliót keresnek míg a diplomások GBM-et akkor tekintsd tárgyatlannak a hozzászólásomat!
4+
~1,6 millió a havi fizetésem... valakinek sok, valakinek kevés. Bár az "átlagos" gyerekhez képest szerintem nem rossz.
A gimnázium értelme az, hogy felkészítsen az egyetemre. Egy átlagos gimnázium nem garantál két nyelvvizsgát, de ha jó a nyelvoktatás, akkor ez megszerezhető.
Nyilván a gyenge tanulók nem fognak egyetemre menni, de lehet szakmát tanulni gimnázium után is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!