Szerintetek van értelme gimnázium után 1 évet kihagyni, vagy jobb egyből egyetemre menni ?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről ? Nagy probléma ?

2023. okt. 14. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod milyen szakra akarsz menni és fel is vettek/vennének, akkor szerintem menj, ne hagyj ki évet. Viszont ha fogalmad sincs, hogy milyen szakra akarsz menni, akkor várj. Most igazából az az 1 év nem hosszú idő, itt szerintem tényleg attól függ, hogy mennyire tudod, hogy mit is akarsz. Nem gáz kihagyni egy évet ha úgy alakul, nem kell csak azért egyetemre menni, mert hát nehogy már ne menjél.
2023. okt. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon személyfüggő.

Aki nagyon motivált és célorientált annak jó ha megy azonnal.

Viszont ha bizonytalan vagy, nem érzed még elég érettnek rá magad, akkor jobb ha kihagysz egy évet. Szerintem ennek a mai világban már semmi jelentősége nincs, nem ciki később kezdeni

2023. okt. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Mindenkinek ajánlom. Ha vágyod a szakod, biztos vagy benne, akkor azért. Ha mégsem jön össze, 1-2 félév után átjelentkezel, vagy újrajelentkezel egy másik szakra és így nem estél ki a sulis életvitelből.

Ha pedig épp hogy nem tudod hova, akkor is indulj el, jelentkezz be valamire, kezd el, mert ííííírtó nehéz lesz akár egy év kihagyás után is újra jelentkezni.

Tesóm így járt. Az első kihagyott év után sem tudta mire jelentkezzen, beadta valahova, felvételt is nyert, de meggondolta magát, nem iratkozott be. Két év semmittevés (vagyis időszakos munkák után) most felvételt nyert, de nagyon nehezen megy neki vissza ülni az iskolapadba. Kétséges, befejezi e valaha.

2023. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Direkt kihagyni nincs értelme, de ha így hozza az élet, értelmesen is el lehet tölteni.
2023. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem is tudom pontosan milyen szakra mennék + amiket nézegettem azoknak mind magas a ponthatára (420+) szóval minimum 2 a szakhoz illő emeltet kellene tennem és egy C1-es nyelvvizsgát, hogy egyáltalán legyen esélyem arra hogy felvegyenek. Arra gondoltam jövőre rámegyek arra a két tárgyra és a nyelvre.
2023. okt. 14. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Azért gondolom valami elképzelésed van az irányt illetően
2023. okt. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Nem probléma, valaki 20-25 évesen megy csak egyetemre, de vannak akik a 30-as, 40-es éveikben ülnek be újra tanulni.

Viszont egyáltalán nem ajánlom, ha tudod, hogy mi szeretnél lenni és fel is vesznek. Egyrész azért, mert ha csak egy évről is van szó, -igaz, nagyon drasztikusan fogok most fogalmazni- gyakorlatilag az életből megy el az. Másrészt nehéz lehet visszaszokni iskolába egy év kihagyás után, bár ez talán nem akkor nagy probléma.

2023. okt. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Németországban az a ritkább, ha érettségi után azonnal kezdi valaki az egyetemet. Elmennek egy kicsit pénzt keresni, világot látni.

Van ennek is logikája. A gyakorlati életbe, önellátásba idő és pénzbeosztásba egy év alatt beletanulnak, és felnőttebbként kezdik az egyetemet.

2023. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmes dologgal töltöd, akkor van.
2023. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!