Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet az alapszaktól teljesen...

Kletyka kérdése:

Lehet az alapszaktól teljesen független mesterképzésre menni, vagy az alap szaktól elölről kell kezdeni az oktatás?

Figyelt kérdés

Jelenleg rendelkezem egy villamosmérnök alap diplomával, és folyamatban van a villamosmérnök mester diplomám megszerzése. Szeretnék a jövőben cég vezetői pozícióba kerülni, ezért a műszaki diploma mellé szeretnék egy gazdaságtudományi diplomát is szerezni a mostani mester befejezése után. A mesterek amik érdekelnek a vállalatgazdaságtan, vagy a vállalkozás fejlesztés, vagy legfőképpen a vezetés és szervezés a Debreceni Egyetemen vagy talán egy pesti egyetemen. Ezen 3 szakról, illetve az ajánlott intézményről szívesen hallgatok véleményt is, valamint mivel legfőképpen a vezetés és szervezés érdekel, ezen szakkal folytatom a kérdésem.

Tehát a vezetés és szervezés msc hivatalosan a gazdálkodás és menedzsment szakra épül. A Debreceni Egyetem tantárgyprogramjában a 9.2-es pontban fel van sorolva, milyen tárgyakban lehet kreditet elismerni, mérnöki képzésen matek, vállalatgazazdaságtan és bevezetés a közgazdaságtanba óráim voltak, amiket elfogadnak. Azonban a követelt 30 kreditet ezek nem érik el. Ha 30 kredit értékben nem tudok tárgyat elfogadtatni, akkor van lehetőség első félévben felzárkoztató tárgyakat felvenni (pl pénzügy, kontrolling stb alapismeretek), amivel kijön a követelt 30, és így elvégezni a mester? Vagy mindenképpen kötelező elvégezni először az alapszakot hozzá, és csak aztán a mesterre menni? Hogy kell ezt a követelményt értelmezni?

Köszönöm a válaszokat!



ma 17:34
 1/2 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Amennyiben nem tudok a villamosmérnök diplomával gtk-s mester képzésre menni, van-e lehetőség egy gyors fosz képzést elvégezni alapszak helyett, és azután jelentkezni a mesterképzésre?
ma 17:40
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Erre találták ki az MBA mesterszakot, ami a gazdasági mesterszakon oktatott tárgyakból szemezget. Innen is és onnan is egy kicsit. Amúgy vez. szerven hallottam egy órán egy beszélgetést, hogy volt aki bölcsész diplomával ment oda. Azért gondolom neki kicsit nehezebb volt. Egyébként nem paráznék rá a kredit elismerésre. Fogalmam sincs hogy működik, mert én teljes kreditelismeressel mentem tovább, de volt aki nem. Szóval szerintem nem ezen fog múlni.
ma 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!