Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A levelező egyetemre be kell...

A levelező egyetemre be kell járni személyesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most van az utolsó évem a gimnáziumban.

Nem teljesen értem ezt a "levelező" nevet egyetemek esetében. Programtervező informatikus szakra tervezek majd menni, ahogy eddig értelmeztem nekem az jött le hogy otthonról kitanulhatnám a szakmát és csak vizsgaidőszakkor kellene felmennem személyesen, kb. 6 hónaponta.

Ez meglehetősen fontos lenne számomra, mivel hogy így csak kb. 2-3-szor kellene felmenni személyesen az egyetemre évente (Szlovákiában élek ezért fontos). A legközelebbi levelező egyetem innen minimum 200km, amely a Pannon egyetem. Azon kívül még gondolkodtam a Debreceni egyetemen és a Szegedin, ott is vannak levelező képzések az én szakomra (persze ezek még messzebb vannak).

Viszont most szembe jött egy pár fórumos válasz, miszerint minden szombaton (legalább is minden hétvége fele) be kell járni az egyetemre az órákra amelyek reggeltől estig tartanak és csak úgy lehet elvégezni (szóval hogy nem otthonról, hanem csakis személyesen).

Na most ez igaz? Mivel ha igen, akkor lényegében véve a levelező egyetem számomra nem is levelező egyetem, akkor mehetnék simán nappalira, mivel az majdnem ugyanaz. Vagy esetleg távoktatás típusra, de úgy tudom nem sok iskola van ahol ez elérhető.

Abban az esetben ha ez igaz, nekem minden hónapban ha oda-vissza kéne utaznom, kb. 1800km-t kéne megtennem, hetente 400km, amely háát... meglehetősen sok pénz benzinben számítva, szerintem ti is gondoljátok.



szept. 6. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb levelező képzésen legalább kéthetente egyszer van előadás (vagy szeminárium, gyakorlat, szóval "óra"), de inkább gyakrabban. Ezeknek a többségén nem kötelező a részvétel, de van, amelyiken igen. De vizsgázni sem csak 1-2x kell egy félévben, hanem a felvett tárgyak számától függően akár 8-10 alkalommal is / vizsgaidőszak.
szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy nagyon szerencsétlen elnevezés. Félévente lehet vagy 10 kontaktnap, az előadások nem kötelezők, de a gyakorlatok igen, és ezek vegyesen vannak.

(Nincs ilyen, hogy "levelező egyetem", levelező tagozat van nagyjából minden egyetemen.)

szept. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát ja. Azóta ránéztem egy pár további szakra, a legközelebbi lényegében hozzám áll még a üzemmérnök-informatikus.

Esélyes hogy arra a szakra is jelentkezek, van egy Budapesti egyetem ahol levelező formában elvégezhető, és ha fel kell mennem nincs túl messze se, kb. 90km. Az még mondjuk viselhető.

Köszönöm a válaszaitokat.

szept. 6. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Én Pannon egyetemre járok, bár a zalaegerszegi karra, gazdasaginformatika szakos vagyok. Nálunk hetente péntek-szombat vannak órák, viszont én most kezdem a 3. Félévet és egy órán sem vettem részt, csak vizsgákra mentem be, és soha senki nem kérdezte hogy miért nem mentem stb. Eléggé rugalmasak, van aki online tartja az óráit, de fel is rakják az anyagot, csak lehet később. Viszont moodleban előző évi kurzusokból lehet találni anyagot így nem kell rá várni:)
szept. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!