Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Sebességes külföldről levelező...

Sebességes külföldről levelező oktatásban részt venni? Ha igen, egy pszichològia szakirányon milyen gyakran kell részt venni személyesen az oktatásban?

Figyelt kérdés
36 éves anyuka vagyok, Németországban élek. Nagyon érdekel a pszocholòia,és azon gondolkodtam, levelezön elvégezném az egyetemet. De nem tudom milyen gyakran kellene hazautaznom ehhez. Illetve mennyi gyakorlat van, amin részt kellene vegyek.
aug. 8. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az adott intézménytöl kell megérdeklödni, van, ahol hetente kell ott lenni, van, ahol havonta, de több napot, stb.
aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha az intézménynek írsz, küldés előtt olvasd át!
aug. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Most nézem, hogy a szòtár átìrta itt-ott, amit ìrtam. Igen valòban nem figyeltem,nyilván egy hivatalos levelet 2x átnézek, mielőtt elküldöm, és azt nem telefonról teszem.

aug. 8. 08:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A fő gond az, hogy szinte bármilyen levelezős egyetemi szakra iratkozol be Magyarországon, garantált, hogy minden félévben lesz oktató, aki zárthelyit vagy zárthelyiket írat félév közben is. Így haza kellene utazgatnod ezekre is, és természetesen a vizsgaidőszak vizsgáira is. Úgyhogy sok hazautazást kellene megoldanod minden félévben, amely Németországból nem olcsó és rengeteg időt elvesz. Lehet, hogy jobban járnál egy német egyetemmel, mivelhogy az ottani tandíjak jelképesek.
aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológián az előadásokra nem kötelező bejárni, de gyakorlatra kötelezö. Töltsd le az egyetemrk tanmenetét és akkor abból látod. De kb 2 hetente mindenhová be kell járni.
aug. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4, ahhoz azért németül is tudni kéne... ez nekem inkább ilyen hobbiszaknak tűnik, azért meg nem hiszem hogy megéri végigküzdenie az egyetemet németül.
aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Beszélek németül, de nem anyanyelvi szinten, B2.

Fernstudium itt is lehetséges de ahhoz is olykor utazni kell és havi 300-400€. Ezért gondolom, hogy a magyar egyetem olcsóbb lenne.

aug. 8. 20:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Én igaz más szakra járok, de külföldről utazok haza a konzultációs hetekre. Elég macerás, szerintem csak akkor vágj bele, ha valami terved is van vele miután elvégezted. Csak hobbiból nem éri meg vesződni vele.
aug. 9. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

#6: Na ne viccelj már! Méghogy a pszichológia hobbi szak volna? Itt Magyarországon alig találsz már olyan pszichológust, akinek az óradíja 15 ezer alatt van. Tipikus a 15-20 ezer Ft/óra. Ez még rendes adózás és terembérlet megfizetése mellett is tisztes megélhetést nyújt itthon. S gondolom, Németországban sem rosszabb a pszichológusok anyagi megbecsülése.


A kérdezőnek pedig ajánlom, hogy számoljon rendesen utána a hazautazási költségeknek, mert lehet, hogy nem annyira olcsó mulatság hazautazgatni a konzultációkra és a vizsgákra. S abba is gondoljon bele, hogy egy hazautazással és visszautazással elveszik 1-1 teljes nap, ami a vizsgaidőszakban nagy érvágás. Ha pedig tartósan Németországban akar praktizálni, akkor a német diploma mindenképpen előny lesz.

aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A minimum, az biztosan a heti 1 óra
aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!