Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elkezdeni a tanári...

Érdemes elkezdeni a tanári pályát?

Figyelt kérdés

2.éves egyetemista leszek.

Jó szakon vagyok szerintem, ezzel mindenképpen lesznek lehetőségeim külföldön is, megélhetés terén sem rossz, stb.

Viszont a tanári szak olyan sz dolog. Földrajzot és törit tanítanék. Szerettem nagyon gimibe járni, a tanár lét is olyan jó hangulatosnak tűnik.

Tisztában vagyok minden rossz dologgal ami őket éri.

Megéri elkezdeni?



szept. 2. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Jelenleg bruttó 550 ezer a fizetés, 50 nap szabadsággal és heti 24 kötelezően megtartandó tanórával. Ez jól hangzik, de mindezt a mai fiatalokkal (30 fős fiúosztáűlyban képzeld el, hogy megpróbálod lekötni a figyelműket az ókori Görögországgal pénteken a hetedik órában). Státusztörvény, okoseszközrendelet, pedagógusértékelés, társadalmi megbecsülés...

Szerintem nem éri meg elkezdeni. Nem a fizetés miatt, hanem Pintér Sanyi miatt.

szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok ezekkel, tudom hogy elég sz@r a helyzet. De hátha javulna. Mindenképp olyan gimit keresnék ahol olyanokat omtathatok akiket ez érdekel, és nem a biosz érdekeltség mellett unják halálra magukat.
szept. 2. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez a szakpár nem keresett a mai állás szerint. Ezekkel nem kezdeném el.
szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha szereted a földrajzot és törit és úgy érzed, hogy van tehetséged a tanításhoz, akkor kezdd el, mert könnyen el fogsz tudni helyezkedni, ráadásul emelni fogják a tanárok bérét.
szept. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

Br 550 e ft, 6 èv egyetemmel gáz. És még csak nem is mondható hogy csak a kezdőbér ennyi, mert ahhoz hogy Ped I-II-be lépj vizsgáztatnak, és portfóliót kell készítened, pár ezer ft emelésért… ráadásul évek távlatában, nem pár hónapról van szó.


Én mindenkinek azt javaslom hogyha jó kompetenciai vannak akkor ne menjen tanárnak, mert ez ma egyáltalán nem éri meg.

szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Én ezen a szakon vagyok pont, harmadéves. Óvva intenélek tőle. Nem éri meg az energiát, időt, pénzt, amit bele kell fektetni. Maradjon inkább egy hobbi, s tarts különórákat belőlük.
szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudnál mesélni bővebben róla?
szept. 4. 04:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7. Privátban szívesen kifejtem, ha gondolod.
szept. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Akkora szopás a tanári hogy te azt elképzelni nem tudod kérdező.
szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
Próbáld meg. Legfeljebb otthagyod. A töri nem lesz egyszerű.
szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!