Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan oldják meg mások...

Hogyan oldják meg mások levelezőn az érettségit, ha a munkaidejük 4-ig tart?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok, és idén belevágok az érettségibe. Családi okok miatt sajnos nem tudtam annak idején elvégezni az iskolát. Viszont a gyed lejárta után szeretnék elmenni dolgozni, csak hát a legtöbb munkahelyen 4 óráig van munkaidő, az iskola esti oktatása pedig kb. 3 óra körül szokott kezdődni, ha jól tudom. Hol találok olyan munkahelyet, ahol csak úgy elengednek heti két alkalommal hamarabb? Vagy Ti, akik ebben a cipőben jártok/jártatok hogyan oldjátok/oldottátok meg?
2009. jan. 7. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én estin érettségiztem idén, munka mellett.Estin, nem levelezőn.És igen, jól mondod, kb du.3tól kezdődik az oktatás, de az olyan, hogy ha akarsz bemégy, ha nem, nem.Pl ha egy tantárgy gyengén megy, akkor bemégy, ha meg profi vagy benne kihagyhatod, és akkor nem is kell elkéredzkedni a munkahelyedről, mert mire a melóval végzel, loholsz suliba, és bemégy órára.

Én is így csináltam végig.De a munkahelyemen is tolerálták a párszori elkéredzkedést.Persze nem rendsteresen.

Ne aggódj, sikerülni fog Neked is!:)

2009. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
nézz utána, mert úgy tudom a törvény garantálja az iskolába-járási munkaidőkedvezményt.
2009. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Anyukám levelezőre jár, munka mellett, idén érettségizik. Mielőtt jelentkezett volna, előtte megbeszélte a főnökeivel, mert náluk a nyári leállás ledolgozása van azokon a napokon, amikor az oktatás. Vagy ott marad másik napon délután, vagy pedig a szabadságából vonják le a hiányzást. Előfordult már, hogy ő se tudott menni egyszer-egyszer, mivel nem volt ott a másik művezető, és akkor maradnia kellett.

Arra viszont kkészülj fel, hogy nem lesz egyszerű. Kisgyerek és munka mellett még be kell iktatnod délutánokat, amikor tanulsz, mert számonkérés itt is van. Ráadásul fárasztó, hogy 2-3 órától fél 9-ig ott csücsülsz. Anyukámnak nehezen ment a matek, meg németből fel kell tornásznia magát, ezért hétfőnként még különtanárhoz is jár.

2009. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, de hát valahogy muszáj lesz leérettségizni... másoknak is sikerült.
2009. jan. 7. 21:23
 5/6 anonim válasza:
100%

Szia! Én is levelezőn érettségiztem és munka mellett. Volt olyan amikor nem tudtam bemenni az órákra és elkértem az órai anyagotaz osztálytársaktól. De volt olyanra is lehetőségem, hogy ledolgozhattam előtte lévő nap és nyugodtan elmehettem suliba. Igaz én kétműszakban dolgoztam.

Egyik ismerősömet pedig 6 órás munkaidőre vették fel, mert iskolába járt. Sok múlik azon, hogy milyen főnököd lesz.

Sikerülni fog.

2009. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
77%

Én is most szeretnék estin érettségire menni. Én olyan sulit néztem ki ahol van szombaton is tanítás. Vagyis van olyan amikor heti 3 napot jársz 4től20ig suliba, vagy választhatod a szombatot.

Hiába írja elő a törvény az iskola miatti hiányzást, szerintem a munkáltatót nem nagyon érdekli. Én is 4ig dolgozom, és két hétig fél hatig. Szóval így én a hétvégi sulit választom majd.

2009. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!