Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pethő intézet? Felvételi?

Pethő intézet? Felvételi?

Figyelt kérdés
milyen a felvételi a Pethő intézetbe? Mit kérnek? Személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi?
2010. nov. 2. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát először is Pető.

Alkalmassági vizsga, amin van énekenés, alapszintű testnevelés, meg laprólolvasás...

És persze a pontrendszeres felvételi, ami ugye alap...


de www.peto.hu nézz körül

2010. nov. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát köszi, de nekem személyes tapasztalatokra lenne szükségem, mert sehol nem találok normális felvilágosítást
2010. nov. 4. 09:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát olyat sajna nemtudok, de figyelj, van alkalmassági próbavizsga egyszer, amit megpróbálhatsz, nemtudom mikor van idén, de peto.hu-n biztos fenn lesz időben.. Szóval arra elmész ott megnézed ha sikerül akkor már megvan, ha nem akkor meg van mégegy vizsga arra pedig már feltudsz készülni. Ha nem idén felvételizel, akkor még nyáron jelentkezhetsz munkára a petőbe, önkéntesnek, énis voltam már, és itt kapcsolatba kerültünk csomó petőssel, konduktorokkal, vezetőkkel, tőlük aztán kérdezhetsz.
2010. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Idén szeretnék felvételizni,de semmit nem láttam még kiírva.
2010. nov. 6. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, erre jó későn válaszolok, nyilván már nem aktuális, de leírom az utókornak.

Alkalmassági vizsga van, más nincs. A pontjaidat az érettségi dönti el, meg atöbbi, ezt tudod. Aki bukja az alkalmasságit, annak semmi esélye, lenullázzák a pontjait. (csak azoknál a suliknál, ahova kell alkalmassági, ha második helyre könyvelőnek adtad be, oda még felvehetnek)

Ahogy fent is írták, van próbaalkalm. Ennek ára 4ezer, de jövőre változhat. Aki itt átmegy mindenből, annak nincs teendője, aki valamiből megbukik, az megy ugye a következőre, az "élesre" ha átmentél próbalkalmin pl. fizikaiból, a többiből buktál, akkor fizikain még egyszer már nem kell megjelenned. Erre jó a próba. Előre tudod, hogy van-e hiányosságod.

Ha megbuktál próbán vmiből, vagy nem mentél próbára, csak bizonytalan vagy magadban, ott az előkészítő. Ennek is van ára, nem is kevés, de megéri.

Információt (mikor és hol) a weblapon találsz róla.

Alkalmasságin beszédből gyötörni fognak, én voltam előtte logopédusnál, azt mondta, semmi gond nincs velem, de az a tanár a Petőben (Pető, és nem PetHő) minden szart kitalált, és mindenkiről kijelentette, hogy amit csinál, és ahogy beszél, az rossz. Sokat szenvedtetett bennünket, ezért mindenkinek javaslom az elő alkalmasságit, akkor senkinek nem kell átélnie a tortúrát.

Az énektanár rendes volt, sok gyermekdalt tanított nekünk (a Petőben legalább 10 gyermekdalt kell tudni elénekelni!) És azt is megengedte, hogy felvegyük a hangját, hogy otthon tudjuk gyakorolni. Ritmikus gyakorlatok is vannak, ezt érdemes otthon próbálgatni, mert a legtöbben ének-zeneim buknak meg.

A vizsga maga:

Fizetsz 4 ezret. Ha átmentél próbán pl fizikaiból, de a többiből nem, akkor is 4 ezer.

Bementem, adtak egy papírt,ahol be kellett írnom általás adatokat, plusz azt, hogy sportolok-e rendszeresen, mit sportolok, tesiből volt-e felmentés, mikor, és miért.(ami most következik fontos, mert ha valamelyik nem stimmel, meg se hallgatnak, ki vagy zárva:) Alá kell írnod, hogy nincs fertőző, és/vagy krónikus betegséged. Alá kell írnod, hogy nincs diszgráfiád, diszlexiád, diszkalkuliád.


Vannak Petős diákok, kis névtáblával, elnavigálnak oda ahol kezdeni akarsz (te döntesz) Minden tárgyból két tanár van, énekből, és beszédből választhatsz.

Érkezési sorrendben mész be, érdemes korán odanyomulni. Én kb fél órát vártam minden helyen, tehát jó ötlet a papírt sorállás közben kitölteni.

Énekből jó ha van dallistád, de nem kötelező. A tavaszi szelet sokan éneklik, unalmas, bár senki nem tiltja meg neked. Megkérdezik, van-e zenei műveltséged. TAGADD LE. akinek van, annak nehezebbetek kell tapsolnia! (ezt egy csaj mesélte, aki bevallotta, hogy évekig zongorázott. Majdnem meghúzták) Többet énekelsz, egyet pedig elénekeltetnek veled kicsit mélyebben, és kicsit magasabban. Tapsolnak, te visszatapsolsz. Nem valami bonyolult ütemek Ezt is többször játszátok el. Aztán ráírja a papírra, hogy megfelelt, és ennyi volt. Ha nem felesz meg, akkor egy másik énektanár is meghallgat, ő mondja ki az utolsó szót. Erről nem tudok nyilatkozni, én kapásból átmentem.Éneken csak te vagy, és a tanár, ha kornyikálsz, nem égsz be, az ajtó is elég jól hangszigetel, nem zavar a folyosón várakozók hangja.

Beszédből bemész, kezedbe nyomnak egy könyvet, és közlik veled, hogy pl. 30-ik oldal lap aljáig olvasgatni. Egyszerre 5-en vannak bent, mindenki befogja a fülét, és igyekszik nem a másikra figyelni (ez nem előírás, de fel kell készülnöd a szövegből, tehát tanácsolt) Amíg olvasol másokat hallgat meg. Itt van, akivel beszélget a tanár előtte, de mindenki felolvas valamennyit a könyvből. Van, aki csak 3 sort, van, aki egy oldalt. Aztán vagy megkér, hogy mondj ki egy-két szót (akinek pl az s hang sziszeg, az asszony szót kellett kimondania) vagy elenged. Akinek nem sikerül, annak mennie kell egy logopédushoz felülvizsgálatra. Ez többnyire egy szomszédos terem, nem kell rohangálni.

Fizikain állítólag a túlsúlyosokat akarják kiszűrni. Akinek a nadrágja hosszú, annak fel kell hajtania úgy, hogy látszódjon a térde. (műtéti heg, x láb, stb miatt)Itt nem választhatsz, bent van mindkét tanár (két fiatal, kedves nő)és kb 20 fős csoportokban mentek be.

Először futás van. Futás miközben sarokemelés, térdemelés, malomkörzés előre, hátra, sasszé kifelé befelé, futás padokon. Futás mindenféle módom.Séta, miközben a bokádért hajolgatsz, meg a kezeddel kalimpálsz, erre nem emlékszem. Aztán zsámolyokon, padokon ugrálás, sokféle képen. (ekkor kidőlt egy csaj, aki jó húsban volt, mondhatni vágósúlyban.)Párt alkotva futni, és labdát dobálni a párodnak. A pad felfordítva, és a vékony részén háttal végigsétálni, többször, a másikra ráhasalni, és előre húzni magad, zsámolyokon 1 lábbal ugrálni fel-le. Kört alkottok, bokafogdosás, karkörzés, kaszálás, hajolgatás mindenfelé. Aztán 10 felülés, 10 fekvőtámasz, 10 törzsemelés. Van egy feladat, hogy a saját súlyodat kell megtartani. Vagy a bordásfalra felhúzodszodsz, és tartod magad 10-ig, vagy fekvőtámasz pózban (az nemtom mi) tartod magad, amíg tízig számolnak. Aztán van leveszitek a cipőt, és sétáltok,hogy kiszűrjék a lúdtalpasokat. Előre hajolsz, és ruhán keresztül megtapogatják a gerincedet (gerincferdülés miatt)Aztán kiosztják a papírokat, vége van. Aki nem megy át, megy az orvoshoz. (az is ott van helyben. Ő már tuti átenged, bár én nem voltam, de azt mondják)

Elég alapos beszámoló volt? :D

2011. máj. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
2011. jún. 8. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki a hosszú választ írta. Aki úgy érzi, hogy a Pető, és csak a Pető, az jelöljön meg egy másik pedagógiai pályát is.

Miért? Mert oda hívnak be, amelyik (az általad jelöltek közül) a legközelebb van a lakhelyedhez. És az ottani alkalmassági vizsga jó a Petőbe is. Ez pedig számít, mert aki Szarvason volt, az röhögve mesélte, hogy farmernadrágban röhögve megcsinálta a fizikai feladatokat, ének-zeneinél, pedig a Tavaszi szelet énekelte el félig összesen egyszer!Nem kellett hangosabban, meg magasabban énekelni, tehát az elvárások változóak, ennek érdemes utánanézni!



Ha nem jelöltél mg mást, de félsz a Petős elvárásoktól, kérvényezheted, hogy máshol csináld meg, erről már nem tudok tájékoztatást adni, de a felvi.hu-n igen.

2011. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és nagyon szívesen!
2011. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Jövőre felvételizek oda, úgyhogy nagyon szépen köszönöm!!! :)
2014. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még mindig az vagyok, aki a részletes választ írta.

Most 2014 van, és tudomásom szerint (nagyjából) még mindig ugyan úgy megy minden.

2014. jún. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!