Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás 2023- as érettsé...

Coconut2121 kérdése:

Továbbtanulás 2023- as érettségivel új rendszerben?

Figyelt kérdés

2023-ban érettségiztem. Egy 74% os emelt angollal, 86 kozép tori, 83 kozép etika, 61 k magyar, 26 k matek.

Hozott pontszámok 4-5 általánosságban. A tavalyi számítással 370+ ponttal fel is vettek a közszolgálati egyetemre de nem mentem végül el ezzel az évvel együtt két év kihagyások lenne. A kérdésem az én 23-as érettségim is az új számítással fogják beszámítani? mert kiszámoltam és kb 260 pontot ad a felvi kalkulátor és nem értem hogy akkor lényegében nekem ennyi volt 100 ponttal kevesebbet számol ez az új rendszer akkor már ennyi volt nekem a tanulás. Kérlek ne írjatok miert nem jártam előbb utána stb miért nem mentem el, mentális problemak miatt legfőképpen.



#pontszámítás #érettségi2025 #érettségiújrendszer
aug. 14. 19:01
 1/5 A kérdező kommentje:

Igazából beírtam az eredményeim a kalkulátorba és nem értem hogyan számol 260 pont… Gondolom akik nem az új rendszerben érettsegiztek nekik is ugyanúgy az új rendszer eljárása szerint számítjak a pontjait.

Köszönöm ha valaki ír választ.

aug. 14. 19:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindig az adott felvételi időszak szabályai vonatkoznak a felsőoktatásba jelentkezőkre. Hiába érettségiztél korábban, azok a szabályok már változtak, és rád is az újak vonatkoznak.
aug. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es köszi a választ így értem. De az miért van , hogy a ponthatároknál ahogy nézegetem a mostaniakat így 260 pont körül az ég világon semmi nincsen. Lejjebb mentek valamivel a pontok az tény de nem annyival amennyivel az én pontom kevesebbet ér. Ez miért lehet? Az új rendszerben érettségizetteknek több pont gyűjtési lehetősége volt az új rendszerben hogy ennyire semmit nem ér ebben az én 23-asom mikor ezzel azért még valógathattam a szakok között.
aug. 14. 20:28
 4/5 A kérdező kommentje:
most nézem, hogy nem alkalmaztan az adott intézmény pont adását. Pl a pécsi ad nyelvviszgára (vagy egyenérteku iratra) es emelt szinture is pontot nekem az angol az emeltem de benne van erettsegimben hogy az az emelt egy b2 ér akkor én behúzhatom a nyelvviszgát meg az emeltet is az intezmeny kiadott pontjai szerint
aug. 14. 20:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Eddig csak az egyikre lehetett beszámítani, vagy emelt érettséginek, vagy nyelvvizsgának. Nem hiszem, hogy ez változott, de nézz utána.


A mostani évtől minden egyetem maga dönti el, hogy mire ad pontot.

aug. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!