Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek érettségi után?

Hova menjek érettségi után?

Figyelt kérdés

Szerintetek mit válasszak? :) L/15


Ezek érdekelnek:

- a matek -> a kedvencem, szerintem nagyon érdekes és egyszerű + minden amiben gondolkozni kell, logikázni és elképzelni

- kémia -> főleg a molekulaszerkezetek (pl. hogyan kapcsolódnak egymáshoz az atomok) és a feladatok (számolási, képletek)

- fizika

- rajz -olni szeretek, de festeni nem tudok. Grafittal rajzolok szívesen portrét képről vagy térbeli szerkesztést.

- ének zene, éneklés és gitározás



Fontos még:

- utálok minden száraz tanulni való dolgot, a törit, az irodalmat, és ezeket a -történeteket (pl. zene-, művészet-) egyáltalán nem érdekelnek

- jól tanulok, de nagyon nehezemre esik sokáig odafigyelni egy szöveg olvasására, nagyon sokat kell a könyv fölött ülnöm, mire megmarad bennem pl. töri


Összegezve tehát nem szeretnék olyan dolgot csinálni, ahol sokat kell tanulni, inkább olyat, ahol csak megérteni kell a dolgokat és gyakorlatban alkalmazni.

És a közvetlen emberekkel való munka sem nekem való, inkább magányos, csöndes típus vagyok.


Ja és egy általam kitöltött teszt eredménye:

az Ön kompetenciái

* alaposság

* alkotókészség

* dinamikus személyiség

* gyakorlati készség, - beállítottság, gyakorlatias látás

* kép- és formaalkotó készség, arányérzék

* kézügyesség

* kreativitás

* nagy teherbírás, terhelhetőség

* rendszerszerű gondolkodás, rendszerszemlélet,

* számok kezelése


Azt hiszem elég alaposan leírtam a dolgokat, kíváncsi vagyok a válaszokra :D


2010. nov. 1. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp valami természettudományos szakot ajánlok, vagy mérnökit, ahol még a rajztudást is kamatoztathatod. A lehetőségek végtelenek, nézz szét a felvételi tájékoztatókban.
2010. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Én is ilyen irányokban gondolkoztam. Nem tudsz esetleg szűkebb területet javasolni? , mert nézegettem már és pl.a különböző mérnököknek is eléggé más a feladata és képzésének tananyaga.

2010. nov. 1. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag neked bármilyen természettudományi terület ajánlható:)


Nézz szét felvi.hu-n, olvasd el a leírásokat, hátha megtetszik vmi:)


Mérnöki képzések közül talán az építészmérnök, ami kicsit "lányosabb".

De lehetsz akár vegyész, gyógyszerész.

Választhatsz matek/kémia/fizika alapszakot is.

Ha a bioszt is szereted, a molekuláris bionikát is érdemes elolvasnod, szerintem érdekes lehet.

2010. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az előző választ is!

Egész jókat írtál :D

Csak olyan rémisztő, hogy mind1ikhez kell valami ilyesmi, hogy művészettörténet, gazdaságtan, jog meg ilyenek... ezeket nem lehet elkerülni? xD

2010. nov. 2. 10:50
 5/10 anonim ***** válasza:
hát én is művtörit tanulok és nagyon szeretem.ha érdekel akkor nem nehéz.
2010. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
megkérdezhetem hogy milyen tesztet tölöttél ki?engemis érdekelne
2010. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

hát igen, itt a gond, hogy engem nem érdekel :D


utolsónak: persze, a felvi.hu -n találtam, itt van: [link]

regisztrálni kell

2010. nov. 2. 14:33
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen természettudományos vagy gazdasági pálya.


Bölcsészkart kerüld el, az ott végzettek most is nyüszítenek, hogy nincs munkájuk.. Reál szakokban a jövő, bölcsészből már nem tudom hány évre előre kiképeztük az utánpótlást..


Lehet lepontozni bölcsészek, de ez az igazság..

2010. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Építészmérnöki?
2010. nov. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
én azt mondom, hogy szerkesztőnek kéne menned ahol a kreativitásod és a rajz tudásod is kamatoztathatod.mindenféle képpen olyat csinálj amit élvezel is
2010. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!