Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben különbözik NKE Rendészet...

Miben különbözik NKE Rendészettudományi Karának Bűnügyi[bűnüldözési] szaka és Adyliget-i bűnügyi 2 éves képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén végzem PPKE Anglisztika szakán, viszont ilyen diplomával nem látom a jövőmet sehol sem. Nem nagyon érdekel irodai munka és amíg vannak lehetőségeim szeretnék nézelődni, illetve régóta foglalkozat a rendőri szakma, amit nagyra becsülök több okból is.


Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy a címben említett NKE RTK képzés, meg talán közrendvédelmi rendőr szak mennyiben különbözik Adyligettől/Miskolctól? Értem ezalatt a képzések kiterjedésében létező különbségeket, lehetőségek, tapasztalatok mindkét helyről.


Nagyon szépen kérem, hogy csak olyanok szóljanak hozzá akiknek van valamiféle tapasztalatuk, ismerősi tapasztalatuk, hozzáértésük. Nem kérek hőbörgő kommenteket, hogy a rendőri munka halott, meg ne menjé mer szar, leköpnek, meg lófszt nem fogsz keresni. Köszönöm



#rendőr #egyetem #akadémia #képzés #Adyliget #NKE - Nemzeti Közszolgálati Egyetem
aug. 3. 20:44
 1/6 anonim válasza:
85%
Szia! Az a kulonbség, hogy ha elvegzed az NKE-t akkor tiszt leszel (hadnagy), ha az Adyligeti 2 evest akkor pedig tiszthelyettesi beosztasban leszel (őrmester).
aug. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
81%
Mennyi idos vagy? Az RTK nappali tagozatara 25 eves korig lehet jelentkezni.
aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
NKE ad diplomát is :) a másikak nem
aug. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1-es: Köszönöm, ennyivel tisztában vagyok 😅 Pontosabban arra lennék kíváncsi, hogy tanulmányilag, illetve fizikai felkészítési szempontból mennyire tér el. Feltételezem nem annyira azért, csak biztonság kedvéért kérdem


#2-es: 22 vagyok jelenleg, tudatában vagyok a korhatároknak az egyetemen, nem kell félni 😁


#3-as: Köszönöm az információt!

aug. 3. 23:57
 5/6 anonim válasza:
75%

Mivel az egyik diplomat ad a masik nem akkor gondolhatod mennyire ter el tanulmanyilag..


Szerintem az nken szugorubb a fizikai, de lehet mar az elmult idokben sokat valtozott, es mar nem annyira kemeny.

aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nke utan tiszt vagy, a a technikumi kepzes utan ormester. A kulonbseg fizetesben 100-120ezer forint, illetve technikumival csak BRFK-n hekyezkedhetsz el eloszor, NKE-n kerulhetsz vidékre is.
szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!