Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági mesterképzésre...

Gazdasági mesterképzésre jelentkezhetek közigazgatás-szervező végzettséggel vagy kellene más alapképzés?

Figyelt kérdés
Kezdek kiégni a közigazgatásban és váltani szeretnék. A kereskedelem és marketing szak szimpatikus nekem a BGE-n. Viszont felmerült egy ismerősömben, hogy rögtön mesterképzésre mehetnék-e ezzel a végzettségemmel? Mondjuk nemzetközi gazdálkodás vagy valami hasonló. Nem igazán értem ezt. Logikusan a mesterképzés az alapképzésre épülő szakosodás. Nekem közigazgatás-szervező végzettségem van. Logikusan valami gazdasági képzésnek kellene lennie nekem, mint alapképzés ezekhez. De nem tudom, mert sehol nem írják, hogy mi a konkrét végzettség, mint előfeltétel. Csak a pontszámokat írják, hogy az utolsó 4 félév tanulmányi eredménye. De bármilyen alapképzéssel? Közigazgatás-szervező végzettséggel is? A közgazdász pálya érdekel azt gondoltam végig. De hogy alapképzés nélkül döntsem el, hogy milyen mesterképzésre menjek az is kicsit fura azért. Mert alapképzésen derül ne ki esetleg, hogy mi érdekelne jobban, mélyebben. Vagy mondjuk egy marketing vagy egy nemzetközi gazdálkodás mesterképzéssel is lehetek közgazdász úgy, hogy közigazgatás-szervező végzettségem van? A célom a versenyszférába menni és jól keresni. Fiatalok között dolgozni, nem ilyen megkeseredett, klimaxos banyák között.

júl. 29. 11:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem így van ám ez! Igenis lehet menni gazdasági mesterképzésre közigről. Tőlünk nagyon sokan mentek gazdasági Msc-re az NKE-ről.


Nem azt kell nézni, hogy a felvi-n milyen szakokat sorolnak fel, hanem hogy mennyi gazdasági kredited volt, ha megvan x mennyiség, akkor kreditpótlással, 1-2 + tárgy előírásával simán felvesznek. Az egyetemek valójában elég lazán veszik ezt az átjárást.


Pl. a Corvinuson is mesterképzésre bemenetnek elfogadnak olyan szakokat, mint a szociológia, politikatudományok stb.. Márpedig a közigen is van legalább annyi gazdasági tantárgyad

[link]


A közgazdálkodás és közpolitikát meg hagyd inkább, ha a tantervet megnézed, gyakorlatilag az is egy közigszervező képzés, amibe beleraktak 1-2 matekos tárgyat.

aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Késő. Kereskedelem és marketing alapképzésre jelentkeztem.
aug. 16. 08:48
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
11# mi a szak pontos neve?
aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!