Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági mesterképzésre...

Gazdasági mesterképzésre jelentkezhetek közigazgatás-szervező végzettséggel vagy kellene más alapképzés?

Figyelt kérdés
Kezdek kiégni a közigazgatásban és váltani szeretnék. A kereskedelem és marketing szak szimpatikus nekem a BGE-n. Viszont felmerült egy ismerősömben, hogy rögtön mesterképzésre mehetnék-e ezzel a végzettségemmel? Mondjuk nemzetközi gazdálkodás vagy valami hasonló. Nem igazán értem ezt. Logikusan a mesterképzés az alapképzésre épülő szakosodás. Nekem közigazgatás-szervező végzettségem van. Logikusan valami gazdasági képzésnek kellene lennie nekem, mint alapképzés ezekhez. De nem tudom, mert sehol nem írják, hogy mi a konkrét végzettség, mint előfeltétel. Csak a pontszámokat írják, hogy az utolsó 4 félév tanulmányi eredménye. De bármilyen alapképzéssel? Közigazgatás-szervező végzettséggel is? A közgazdász pálya érdekel azt gondoltam végig. De hogy alapképzés nélkül döntsem el, hogy milyen mesterképzésre menjek az is kicsit fura azért. Mert alapképzésen derül ne ki esetleg, hogy mi érdekelne jobban, mélyebben. Vagy mondjuk egy marketing vagy egy nemzetközi gazdálkodás mesterképzéssel is lehetek közgazdász úgy, hogy közigazgatás-szervező végzettségem van? A célom a versenyszférába menni és jól keresni. Fiatalok között dolgozni, nem ilyen megkeseredett, klimaxos banyák között.

júl. 29. 11:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Parancsolj:

[link]

júl. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezek szerint, ahol közszolgálati végzettséget írnak, oda mehetnék? De jelentkezzek inkább mesterképzésre alapképzés helyett? És ha elvégzek egy mesterképzést, akkor már közgazdász vagyok ugyanúgy?
júl. 29. 15:36
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

A te végzettséged nem megfelelő egyik gazdasági msc szakra sem. Amit linkeltem, ott láthatod mely alapképzési szakokat fogadnak el teljes kreditelismeréssel, illetve melyeket csak részben. Valamint láthatod, hogy az adott msc képzésre mely területrül mennyi kredita bemeneti követelmény(azaz enélkül esélyed sincs). Linkelem a Marketing msc-t példaként:


MARKETING MESTERKÉPZÉSI SZAK

4. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott

4.1. alapképzési szakok a gazdaságtudományok képzési területről a gazdálkodási és menedzsment, a

pénzügy és számvitel, a nemzetközi gazdálkodás, a kereskedelem és marketing, a műszaki képzési

területről a műszaki menedzser alapképzési szak.

4.2. a 9.3. pont szerint a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a

gazdaságtudományok képzési területről az emberi erőforrások, a turizmus-vendéglátás, az alkalmazott

közgazdaságtan, a gazdaságelemzés, a közszolgálati, az üzleti szakoktató alapképzési szak, valamint

azok az alapképzési és mesterképzési szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. törvény

szerinti szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a

felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad.

9.3. A kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási

intézmény kreditátviteli bizottsága által kért, a tanulmányok elvégzéséhez szükséges, a korábban

megszerzett ismeret, kompetencia az alábbi területekről

• módszertani ismeretek (matematika, statisztika, informatika),

• elméleti közgazdaságtani ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan,

regionális gazdaságtan, gazdaságtörténet),

• üzleti szakmai ismeretek (vállalatgazdaságtan, vállalati pénzügy, marketing, számvitel, vezetésszervezés, emberi erőforrás).

júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Itt van pl ez. Itt teljesen elfogadják a közszolgálati képzést.


4.1. A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott

4.1. alapképzési szakok: a gazdaságtudományok képzési területről az alkalmazott közgazdaságtan, a

kereskedelem és marketing, a gazdálkodási és menedzsment, a nemzetközi gazdálkodás, a pénzügy és

számvitel, a turizmus-vendéglátás, az emberi erőforrás, az államtudományi képzési területről a

közszolgálati alapképzési szak.

júl. 29. 16:08
 5/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a 4-es az ellátási-lánc menedzsment lenne
júl. 29. 16:09
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem, hogy mit hogyan számolnak, de pl itt az ellátási-lánc menedzsmentnél ott van a közszolgálati alapképzési szak
júl. 29. 16:10
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Ez már hanyadik kérdésed? 10.? Ha eddig nem sikerült döntést hoznod, ennyi válasz után, az elég furcsa.
júl. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Már döntöttem. Kereskedelem és marketing szakra jelentkezek most a pótfelvételin, de most írja egy végzett ismerősöm, hogy a mesterképzés jobban megérné, csak nem vagyok benne biztos, hogy most közigazgatás-szervező végzettséggel egy marketing mesterre felvennének-e a BGE-re. Nem egyértelmű a linkelt dokumentum alapján, mert több helyen írja, hogy közszolgálati végzettség is jó. De hogy mennyire meg hogy számít bele, meg biztosan felvennének-e. Most indul a pótfelvételi és csak egy helyet lehet megjelölni. A ker marketing alapképzésre valószínűleg felvesznek, de ez a mesterképzés elég bizonytalan és jó lenne most menni, nem tovább várni.
júl. 29. 19:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A közszolgálati alapszak egy közgáz jellegű alapszak volt, ami megszűnt pár éve ha jól tudom. Nem a te közigszerv szakodra gondolnak. Ha arra gondolnának, akkor azt írnák, hogy közigazgatás-szervező alapszak, vagy legalább a területet, hogy államtudományi képzési terület alapképzései.
júl. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ. Így már értem és egyértelmű a döntésem. Valóban megnéztem az 1-es válaszoló által linkelt dokumentumot és a közigazgatás-szervező végzettség állami képzési területeken van feltüntetve (pl.: közgazdálkodás és közpolitika, kiberbiztonság)
júl. 30. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!