Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1950-es években tanító végzett...

1950-es években tanító végzettséget szerzett személy továbbtanulna. Mik a lehetőségei?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 1956-ban szerzett tanító pedagógus végzettséget, ekkor még nem volt tanító képzés főiskolai keretek között, így neki csak középfokú végzettsége van, ám végzettségét tekintve diplomásnak számít manapság. Egyszakos földrajz tanár szeretne lenni, tudomásom szerint el kellene végeznie egy földrajz alapszakot, s csak utána mehetne 2 féléves földrajz szakos tanári mesterképzésre. Vagy rosszul tudom? 1 év alatt tudna képesítést szerezni, mint egyszakos földraztanár? Köszönöm válaszokat, előre is, tiszteletem.
júl. 26. 14:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést.
júl. 26. 14:55
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha 56-ban végzett taníként, akkor 34-36 között született, azaz jóval 80 fölött van. Elég kizárt, hogy ilyen idösen tanulni akarna, illetve hogy bárhol is alkalmaznák pedagógusként.

Máskor jobbat találj ki

júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hiszed...
júl. 26. 15:00
 4/16 kürtőskalácska ***** válasza:
Nyugdíjas éveit élvezi
júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4. ???
júl. 26. 15:06
 6/16 anonim ***** válasza:
Minden normális ember tudja, hogy egy 80+ korú ember nyugdíjas, nem pedig most akarna diplomát szerezni
júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen hiszem el, hogy valakinek 90 évesen bekattanna, hogy mostantól földrajztanár akarok lenni... És még a mostani tanárhiányos időkben sem lófrálnak 90 közeli tanárok az iskolák folyosóin. Őszintén nem is örülnék, ha egy ennyire öreg tanítónéni akarná a gyerekeimet tanítani.
júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Még ha igaz is lenne ez a mese amit kitaláltál, szerinted mégis ki alkalmazna egy 90 éves pályakezdőt? Megsúgom hogy senki.
júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Bár tényleg nem könyen hihető a sztori, szerintem az előző válaszolók egy lehetséges magyarázatot kihagytak a számításból. Mégpedig azt, hogy az illető nem feltétlenül akar tanítani :) Lehet, hogy élete álma, hogy földrajztanárrá válhasson - ami technikailag megvalósul azzal, ha diplomát szerez belőle. Akkor is, ha nem használja.
júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9. Köszi.
júl. 26. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!