Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány megéri?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizem, és eléggé örlődöm az egyetemi szakok között. Nagyon kreatív ember vagyok, a suliban rengeteg sokszínű projektet koordináltam és vittem sikerre (pl kampányszervezés, DÖK tagság). Nagy álmom, hogy televíziós producer legyek, ezért az ELTE kommunikáció és médiatudomány szak lenne a megfelelő számomra valmiféle televíziós műsorkészítő specializációval. Elvileg ez a leggyakorlatiasabb egyetem a többi kommédia szakot indító egyetem közül, bár ezzel sem ért mindenki egyet. Mindazonáltal hallom, hogy sokaknak nem sikerül elérni ezen a szakon az álmukat, merthogy semmit nem tanulnak, egy büfészak, ami után nem kapsz munkát. Ez megijeszt. Épp ezért gondolkozom egy stabilabb és jövedelmezőbb szakon, a kereskedelem és marketingen. Habár tömött szak, nem érdekel annyira, és nem is szeretem a matekot (bár 5-ös vagyok belőle), mégis biztosabbnak éreznék egy ilyen diplomát. Egyébként töri és német faktos vagyok. Szerintetek hogy döntsek? Megéri hajtani az álmunkat és bevállalósabbnak lenni, vagy válasszam a biztos utat?

júl. 26. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ezzel a büfészakkal max a mekiben fogod sütni a hasábot nem producerkedni egy TV társaságnál.
júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az érvekkel alátámasztott, konstruktív hozzászólásodat!
júl. 26. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a tévés munkáknál egy dolog számít, az pedig a kapcsolatok. Ha van ismerősöd a médiában.
júl. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De egy orvosból kaocsolatokkal megintcsak nem gondolom hogy könnyebben lesz tévés, mint valakiből, aki ezt tanulja, de nincsenek kapcsolatai. Mit gondolsz, minden egyes tévés ember kapcsolatok miatt van ott, ahol most? Akkor az egész egy kör lenne, amibe lehetetlen bekerülni. Ezt pedig nem hiszem.
júl. 31. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!