Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Változhat e utólag a ponthatár...

Tetv kérdése:

Változhat e utólag a ponthatár? Volt-e ilyenre példa az elmúlt évekre?

Figyelt kérdés
A Pázmány jogi karára jelentkeztem jogász szakra. 467 volt a ponthatár, nekem 466 pontom lett. Vole olyanra példa hogy ilyen helyzetben valaki mégis bekerült az adott szakra? Elég bántó hogy ilyen kevesen múlott a dolog, szeretnék reménykedni, de tudom inkább az újraíráson és jelentkezésen kell gondolkodnom. Esetleg valaki ismer bármilyen lehetőséget/ megoldást?

júl. 25. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen nincs, megvoltak tegnap a ponthatárok. De miért nem jelöltél meg önköltségeset? Be sem kerültél egyáltalán?
júl. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Harmadik helyre bekerültem, de nem szeretném a támogatott féléveket BTK veszteni.
júl. 25. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Hát akkor jövőre próbáld újra, mondjuk szerintem ez nagyon rizikós hogy sikerül-e. Ugye már csak az emeltekkel tudsz javítani az átlagon, és szerintem duplázással elég nehé, 467 körüli pontot összehozni.
júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: akkor nem kellett volna bejelölni...
júl. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy változik a ponthatár. Ha 467, akkor 467. Hidd el, nem te vagy az egyetlen, aki egy ponttal marad le valamilyen szakról.

Azt viszont én sem értem, miért jelöltél meg olyan képzést, ahova nem akarsz menni. Ezzel más elől veszed el a helyet, így valaki pont onnan maradt le egy ponttal.

júl. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért nem irtad be a Károlit is? Oda bekerülhettél volna, azt tanulod ami érdekel és még akkor is válthattál volna jövőre ha úgy sikerül az újra felvételi. Így most beírtál valamit amire nem mész el és úgy ahogy már írták mástól vetted el a helyet.
júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 azért mert nem volt ennyi esze. Sajnos erre nem tudok mást mondani
júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3. Szakot azért jelöltem, hogy ha minden áron a Fővárosban szeretnék tartózkodni legyen egy hely amire biztos bekerülök. Ez azóta változott mert nem akarom a finanszírozott féléveket a btk-n eltapsolni, és nem hiszem, hogy a 280 as ponthatárral rendelkező szakra tolakodnának a jelentkezők.
júl. 29. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8: pár héttel ezelőttig lett volna lehetséged törölni szakot.


Most bukott a pótfelvételi lehetősége is.

júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!