Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkahely mellett felnőttképzés?

Munkahely mellett felnőttképzés?

Figyelt kérdés
Az általános ápoló képzést szeretném elvégezni felnőttképzés keretein belül. 3 év. Heti 1 teljes nap az elméleti oktatás. A világon nincs olyan munkahely, ahol 3 éven keresztül minden héten fix 1 napon szabad az ember. Legalábbis az én munkáltatóm nem megy bele. Más, hogy oldja meg. Hiányozni csak az óràk 20 százalékát lehet és csak orvosi igazolást fogadnak el. Online tanfolyam csak egy helyen van, de rossz véleménnyel van róla mindenki és nagyon drága is.Így valószínű nem fogom tudni elkezdeni.....

júl. 24. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vsgy részmunkaidős munkával és csúsztatással oldják meg ezt a heti 1 napot, vagy kötnek a munkáltatóval tanulmányi szerződést, és akkor köteles elengedni.
júl. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem az a cél, hogy az ember munka mellett elvégezze, jól kitalálták ezt odafönt a nagyon okosok...! :(


Az elméletet simán le lehetne nyomatni online, visszanézhető órákkal, előre felvett videókkal, e-mailes kontaktokkal és akkor még terembérlet stb sem kellene, de neeem, úgy túl egyszerű lenne az élet!


(Én anno fodrász felnőttképzést szerettem volna elvégezni, de a képző intézmény gyakorlatot nem biztosított volna (WTF?!), akkor minek van?!)

júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De, akkor mi a cél? Ha szinte lehetetlen munka mellett elvégezni? Nem is értem. Csak idegesítik az embert az ilyen "lehetőségekkel"....
júl. 24. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:
30%

"A világon nincs olyan munkahely, ahol 3 éven keresztül minden héten fix 1 napon szabad az ember. Legalábbis az én munkáltatóm nem megy bele"


Az hogy te egy selejt helyen dolgozol (nem véletlenül, hiszem tévesen vonsz le alapvető logikai következtetéseket) nem azt jelenti, hogy más munkahely is ilyen rugalmatlan. Én úgy végeztem el az alkalmazott matematikus MSc képzést, hogy heti 40 órás főállásban dolgoztam (bruttó 1,6 millióért) és heti 2 napot simán elengedtek, hogy a tanulmányaimra fordítsam (Data Science munkakör).

júl. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3: cél az, hogy az ember megmaradjon a rosszul fizető munkahelyén, ne tudjon egyről kettőre lépni és lehetőleg egy gyárban legyen operátor. Menjen tönkre egészségileg, aztán dobja fel a talpát még nyugdíj előtt.


Az pedig idegesítő, hogy az ember felnőttként szeretne valamit tanulni (amivel talán jól is tud keresni), de elvárják, hogy heti egy napot kötelezően az iskola padban üljön. Ha szerencsés az ember, akkor ez a nap szombatra/vasárnapra esik, de ugye a munkahelyeken létezik túlóra is, meg éjszakás műszak is és a szombati tanulás egyből ugrik is.


Esetleg munkanélküliként ér rá az ember, de ahhoz meg kell egy valag pénz, hogy ne kerüljön az utcára. Esetleg vállalkozóként, pl. magántanárként.

júl. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!