Mit kell tudni az új szakmajegyzékkel és a felnőttképzésekkel kapcsolatban? Van olyan, aki tájékozott, főképp elektronikai szakmák terén?
Érettségi bizonyítvánnyal rendelkezem. Jelenleg dolgozom 3 műszakban olyan helyen, ahol van szerencsém találkozni elektronikával, irányítástechnikával stb. Szeretnék szerezni egy szakmát, amivel technikus lehetek ugyanezen a helyen, de emellett fontos, hogy később szerezzek egy emelt elektro érettségit és nyelvvizsgát, elegendő tőkével, hogy nappalisként tudjak tanulni villamosmérnöknek. Ennyit rólam, és a terveimről. Ez később változhat, egyelőre ennyi, nagyvonalakban.
3 féle opció van:
- Rögtön kezdjek bele az elektronikai technikus képzésbe, ami időben több lenne, viszont emelt szintű szakma, érettségi követelménnyel, így hatékonyabban készülnék emelt érettségire, és több közöm lenne a PLC-hez, automatizáláshoz, irányítástechnikához, így még tanulás közben beadnám a jelentkezést technikusnak, ugyanis az is egy betanított munkakörnek minőségül nálunk, bármilyen műszaki szakma elfogadható.
- Kezdjem el a villanyszerelő képzést, amiért egyébként fizetnék, így hamarabb kész lenne, aztán azzal jelentkeznék, ezzel egyértelműen felvesznek, mert ez a fő szakma, amivel felveszik a technikusokat, ezért gondoltam, hogy egy "félkész" elektronikai technikust is alkalmaznának, de ez nem garancia, ezért született a kérdés. Ha ez megvan, akkor utána kezdeném el az elektronikai technikus szakmát. Ez ezért opció, mert technikus munkakörben több lehetőségem lenne a következő szakmámat tanulni, mert a munkakör sokkal szabadabb, szerelősebb, számítógép előtt ülősebb, és mivel ezt szeretem, sokkal-sokkal könnyebb lenne, szemben egy operátori munkakörrel.
- Ha létezik a villanyszerelőtől rövidebb, gyors műszaki képzés, ami papírt ad, az is megfelelne.
Továbbá érdeklődnék az új szakmajegyzékről, mert egyelőre csak utolsó OKJ képzéseket találtam, fogalmam nincs arról, hogy mi mennyi ideig fog tartani, hol tudok jelentkezni, mi az, amit fizetős verzióban is meg tudok csinálni. Lehet, hogy az előbb említett villanyszerelői képzés is most már csak 2 éves verzióban lesz végezhető, akkor meg már mindegy, ha elektronikai technikust kezdek. Szóval elég zavaros, ebben is szeretnék segítséget kérni, illetve az is érdekel, hogy ebben a helyzetben más mit csinálna?
Köszönöm a választ!
Még annyi kérdésem lenne, hogy ha fizetős képzésre mennék, akkor ez az idő ugyanúgy rövidülne, mint régebben, vagy az új jegyzék miatt muszáj a 2 év mindenképpen?
Szerintem ugyanannyi az idő, de sajnos ebben nem tudok biztos választ adni.
Ha bevállalható a fizetős, akkor még lehet indulnak/be lehet csatlakozni az utolsó régi rendszeres képzésbe és akkor legalább hamarabb végzel
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!