Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy BGE? Ha üzletember...

BME vagy BGE? Ha üzletember szeretnék lenni és gazdálkodás és menedzsmentre szeretnék menni melyik egyetem a megfelelőbb?

Figyelt kérdés

júl. 11. 18:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Esküszöm nem értem, hogy ki akar műszaki egyetemen gazdasági szakra menni. Állandóan megy a Duna túloldalán lévő egyetemmel a mérnök vs közgazdász “harc”. Bp-n két intézmény is van, ahol több évtizedre visszanyúlik a közgazdász képzés, én ezekből választanék.
júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
BGE és Corvinus?
júl. 11. 19:08
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy "üzletember"?
júl. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, szerinted mi az, hogy üzletember?
júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Hát alapból vállakozó, befektető meg igazából így az egyetemen fontosnak találom a tanulságok kívül a hasonló hozzáállású embereket
júl. 11. 21:23
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

Befektető az lehet, akinek pénze van. Oda el kell jutni.

Ha meg csak tanácsot adsz befektetésre, az egészen más.


Vállalkozó meg lehet programozó, vezérigazgató, hidegburkoló stb.


Nem nagyon vagy tisztában szerintem ezzel az egésszel.

júl. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tudom tisztában vagyok vele, de például portfólió menedzser meg más pénzét fekteti be meg akárhogy is szerintem aki vállalkozó vagy befektető szeretne lenni nem árt ha ért a gazdasághoz
júl. 11. 22:03
 8/21 anonim ***** válasza:
89%

A kettő közül nyilván a BGE, de egyébként kb mindegy, hogy a Corvinus, ELTE, BGE, BME közül melyikre mész (azzal egyetértve, hogy a BME legyen az utolsó választás a többi három után).


Viszont ha befektető akarsz lenni, akkor inkább a pénzügy-számvitel szakot célozd meg szerintem, jobban jársz vele.

júl. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
A BME sokkal erősebb.
júl. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
80%
BME - GTK még mindig top, és ott van a legjobb közösségi élet és infrastruktúra is. Én azt ajánlom hogy alapra mindenképpen BME, mester lehet ELTE vagy Corvinus
júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!