Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megérné villanyszerelést...

Megérné villanyszerelést tanulni egyetem helyett?

Figyelt kérdés

júl. 10. 16:56
1 2 3
 11/21 Marton Löke válasza:
77%

Inkább azt kérdezd, van e képességed a villamosmérnöki kart elvégezni?

Ha igen, válaszd azt!

40 év alatt többször is nagyon megváltoznak a gazdasági viszonyok, keresetek.

Mérnökként sokkal jobb esélyed van pályát váltani, ha kell, mint villanyszerelőként

júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Vállalkozóként igen, gondolom mindenkinél járt villanyszerelő....na az tudja milyen pénzeket szoktak elkérni akár még egy kisebb munkáért is. Szakmát megéri tanulni mostanság, mivel kevés az igazi szakember, sok a kókler. Több lábon állni pedig szintén jó döntés.
júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Én villanyszerelő vagyok (+ elektronikai technikusi papírom is van). Gyárban dolgozom, nem vállalkozóként. Robotokkal, PLC-kkel dolgozom, gépsorokat alakítunk át új termékekhez. Éppen azon gondolkodom, megérné-e venni egy diplomát. Vajon mennyiért oszthatják feketén? A környezetemben nem buknék meg, ha szakmai kérdésekkel tesztelnének. Ellenben és több bme-n végzett villamsomérnököt oktattam az általános iskolás fizikaóra, technikaóra szintű elektromos alapokra, mert a vezető szigetelő témát, ohm törvényt, Kirchoffokat egyáltalán nem ismerték. Azt 4x annyit kerestek, mint én. Angolul csak makogtak, pedig minden nap kell használni, és nekem nincs nyelvvizsgám, de meg tudok írni egy emailt angolul. Nekem égett a pofám, hogy ez a főnököm. Amíg rosszakaróm nincs, bajom nem lehetne a hamis diplomával. Hallgatnánk egymás dolgairól.
júl. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Azt válaszd, amelyikhez kedved van, és akkor megéri. Pénzt pedig minden tudással lehet keresni.
júl. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
47%

Ha egyetem alatt a villamosmérnökit érted akkor hülye lennél nem villanymérnökire menni. Villanyszerelő jó persze keres, de azt a teljes csomagot amit te mérnökként meg tudsz kapni az életben nem fogod szerelőként megtapasztalni.

Burttó 1misi+havi 40e cafeteria+home office+magánegészségügy+részvények+egyéb extra. Ja 3 év tapasztalat (megfelelő iparágban jó tudással). És ha be is kell menni akkor megfelelően hűtött-fűtött iroda, ergonomikus asztal meg mittomén még milyen szarok.

A villanyszerelő mondd már meg mikor kap ennyit ENNYI munkáért?

Villamosmérnökként meg amúgy gyorsított eljárásban tudod letenni a szerelői képesítést, mert az elméletet értelemszerűen nem kell tanulnod

júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"vezető szigetelő témát, ohm törvényt, Kirchoffokat egyáltalán nem ismerték"

Az elég hihetetlenül hangzik... Vezető-szigetelő témát? Külön van Nagyfeszültségű technika, külön van Nagyfeszültségű szigeteléstechnika tantárgy...

júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
74%
Helyette semmiképpen. Ha érdekel, mellette. Az nem hülyeség.
júl. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15-ös. Vállalkozóként megkeres ennyit persze nincs home office,fűtött iroda stb...de ez a munkának a velejárója. Minden munkának megvannak az előnyei és hátrányai. például a villamosmérnök ideális esetben másfél évet többet tanul, ráadásul egy mérnöki szakot jóval nehezebb elvégezni, mint egy villanyszerelő OKJt. Nem mindenki akar irodai melót végezni....
júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Nem mindenki akar irodai melót végezni..."

Addig, míg elfogadható egészségi állapota van. Aztán garantálható a csuklóproblémák, a térdprotézis, a csípőprotézis, a porckorongproblémák, amikor meg már nem akarja sem mechanikai, sem hőmérsékleti igénybevételnek kitenni magát. Ha már egy két órás kinti munkától beáll a dereka 2 hétre, akkor sokkal jobban esik a temperált irodában ücsörögni. Ezért jobb a mérnöki oklevél a zsebben.

Bár szerintem egy vállalkozást vezető szakember pont annyit ül a számítógépe mellett, mint egy kijárós, üzemeltető mérnök. :)

júl. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Irodai munkáknál is kialakulhatnak egészségügyi problémák, ha egész nap egy számítógép előtt ülsz akkor ne csodálkozz ha gerincsérvet kapsz. Tökmind1 mit dolgozol, ha nem sportolsz és nem eszel egészségesen ugyanúgy pórul járhatsz hosszabb távon, ismerek nyugdíjas ácsot aki 80 évesen még vezet és lófa** baja sincsen, rendszeresen biciklizik és jár uszodába. A szakiknak olyan előnyük is van, hogy nincsen normális szakmunkásképzés és kevesen akarnak szakmát tanulni, mindenki diplomát akar(de tényleg mindenki), ennek az a következménye, hogy kevés a szakember, tehát egy normális szaki bármennyit elkérhet, mivel hiány van belőlük.
júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!